Ekstraklasa Cracovia kara
Twitter - Cracovia
Autor Piotr Bernaciak - 26 Maja 2020

Ogromny problem legendarnego polskiego klubu z Ekstraklasy. Może stracić aż 30 punktów w tabeli, decyzja zależy od PZPN

Ekstraklasa w obecnej chwili wydaje się być czysta od korupcji, choć niektórzy twierdzą, że pewne kluby dalej nie poniosły kary za swoje zachowania sprzed lat. Jeden z klubów może teraz zostać dotkliwie ukarany.

Ekstraklasa pozbyła się korupcji już wiele lat temu, gdy zakończyła się głośna afera korupcyjna. Od tamtego czasu nie mówi się już o przypadkach handlowania spotkaniami, jednak czasami kibice i ludzie futbolu wciąż wracają do mało chwalebnych czasów, gdy sport nie miał zbyt wiele wspólnego z uczciwością. Wszystko przez niedokończone śledztwa i postępowania.

Mówi się, że nie wszyscy zostali ukarani i że nie każdy otrzymał stosowną karę. Zgodnie z najnowszymi informacjami postępowanie wobec jednego z klubów może zostać wszczęte, co mogłoby spowodować nałożenie drakońskiej kary. Niewykluczone, że wynosiłaby ona nawet trzydzieści ujemnych punktów. Byłaby to jedna z najsurowszych kar w historii futbolu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Były zawodnik znanego polskiego klubu zatrzymany. Nikt się nie spodziewał, policja przekazała powód aresztowaniaByły zawodnik znanego polskiego klubu zatrzymany. Nikt się nie spodziewał, policja przekazała powód aresztowaniaCzytaj dalej

Ekstraklasa. Legendarny klub musi liczyć się z możliwością kary

Spór dotyczy Cracovii i tego, co działo się w niej przed wieloma laty. W związku z działalnością klubu do PZPN trafiło pismo, które może doprowadzić do wszczęcia postępowania wobec klubu z Krakowa.

- Z rozgoryczeniem śledzimy doniesienia medialne. W PZPN będziemy wskazywać, że klub jest stroną poszkodowaną w tej sprawie - przekazał w krótkim oświadczeniu rzecznik Cracovii, wskazując na niewinność klubu.

Póki co nie wiadomo, jak sprawa zostanie rozwiązana, jednak wiemy, że Cracovii grożą bardzo poważne konsekwencje. Jak się dowiadujemy, klub być może będzie musiał nawet zapłacić pół miliona złotych, choć grozi mu również odjęcie 30 punktów w tabeli. W praktyce oznaczałoby to, że Cracovia wypadnie z gry o mistrzostwo Polski.

Media nie mają wątpliwości. Podano nazwisko piłkarza zakażonego COVID-19, to klubowy kolega PolakaMedia nie mają wątpliwości. Podano nazwisko piłkarza zakażonego COVID-19, to klubowy kolega PolakaCzytaj dalej

Ekstraklasa. Tabela może ulec zmianom

W konsekwencji odjęcia punktów Cracovia musiałaby walczyć o utrzymanie, choć trudno to sobie w tym momencie wyobrazić. Póki co nie zapadł żaden wyrok, choć po otrzymaniu pisma przez PZPN teraz decyzja zależy od władz związku. O sprawie zaczęło robić się głośno na początku 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ryanair podjął ostateczną decyzję. Padła data, wszystko już jest jasne
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News