Ekstraklasa PZPN plan
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 27 Marca 2020

Z ostatniej chwili: PZPN uratuje polskie kluby. Związek przedstawił "pakiet Bońka"

Ekstraklasa i inne polskie ligi muszą zmagać się z kłopotami finansowymi. Uratować je ma specjalny plan PZPN, który został dziś oficjalnie przedstawiony. Jest to świetna informacja dla wielu klubów.

Ekstraklasa nie miała pojęcia, jak wyglądać będzie dalsza część sezonu. Póki co wciąż nie wiadomo, kiedy zawodnicy wrócą do gry, a także czy ich kontrakty trwające do końca sezonu wciąż będą obowiązywać w przypadku konieczności gry w lipcu. Nie da się ukryć, że sytuacja jest bardzo trudna i wiele osób zwyczajnie oczekiwało, że w tej sytuacji PZPN uratuje polskie kluby.

Jak się dowiadujemy, mają zostać podjęte takie działania. PZPN przedstawił dziś swój plan na najbliższy czas dotyczący pomocy dla polskich klubów. Niektórzy zaczęli nazywać plan związku "pakietem Bońka", bowiem to od Zbigniewa Bońka zależała ostateczna decyzja w tej sprawie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Córka Adama Małysza zmieniła się nie do poznania. Karolina Małysz wygląda olśniewająco (FOTO)
  2. Zrobisz przelew i możesz dostać karę. Na tych, którzy nie stosują się do przepisów czekają groźne konsekwencje
Córka Adama Małysza zmieniła się nie do poznania. Karolina Małysz wygląda olśniewająco (FOTO)Córka Adama Małysza zmieniła się nie do poznania. Karolina Małysz wygląda olśniewająco (FOTO)Czytaj dalej

Ekstraklasa może zostać uratowana

Kluby Ekstraklasy nie czerpią zarobków w obecnej sytuacji, co oznacza, że przy takiej sytuacji wiele z nich może zwyczajnie upaść. Stało się jasne, że Ekstraklasa może przestać funkcjonować w normalnej postaci, o ile nie zostaną wdrożone specjalne działania. Takimi właśnie może być podjęcie kroku w celu uratowania klubów, jak zamierza zrobić to Polski Związek Piłki Nożnej.

Jak się dowiadujemy, wszystkie największe kluby mają otrzymać łącznie aż 50 milionów złotych na dalsze funkcjonowanie, z czego 30 milionów zostanie rozdysponowane między kluby Ekstraklasy. Zostanie utrzymana kwota przeznaczana dla klubów za Pro Junior System, dodatkowo zostaną zwiększone premie za awanse w kolejnych meczach Pucharu Polski.

Manuel Neuer bliski odejścia z Bayernu. Może trafić do Premier LeagueManuel Neuer bliski odejścia z Bayernu. Może trafić do Premier LeagueCzytaj dalej

Ekstraklasa. Zbigniew Boniek wprowadzi przepisy

Nie da się ukryć, że informacja o pojawieniu się planu PZPN może być zbawienna dla polskiego futbolu w najbliższych latach. Póki co nie wiadomo, kiedy piłkarze wrócą na boisko, ale bez dofinansowania być może nie doszłoby do tego nigdy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica
  2. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Dwaj kierowcy zakleszczeni, jeden nie żyje
  3. Córka Adama Małysza zmieniła się nie do poznania. Karolina Małysz wygląda olśniewająco (FOTO)
  4. Poznaliśmy datę igrzysk olimpijskich w Tokio? Kibice będą musieli jeszcze długo poczekać
  5. Manuel Neuer bliski odejścia z Bayernu. Może trafić do Premier League
  6. Partner Magdy Gessler jest lekarzem. Przekazała przykre wieści o jego pracy, jest jej smutno

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News