Ekstraklasa rozgrywki
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 27 Listopada 2020

Pilne informacje na temat powrotu Ekstraklasy. Podano nowy termin, rewolucyjna zmiana

Ekstraklasa podjęła bardzo ważną decyzję dotyczącą obecnego sezonu. Przerwa zimowa w polskiej lidze została skrócona o tydzień. Rozgrywki zostaną wznowione w ostatni weekend stycznia. Władze Ekstraklasy w ten sposób chcą się zabezpieczyć, aby mieć więcej terminów do rozgrywania potencjalnie przełożonych spotkań.

Ekstraklasa podjęła przełomową decyzję. Decyzją władz spółki oraz głównego nadawcy telewizyjnego Canal+ została skrócona przerwa zimowa. Polscy ligowcy wrócą na boiska nie na początku lutego, ale tydzień wcześniej, bo już 29 stycznia.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  2. Małżeństwo brało wspólny prysznic, gdy nagle żona zauważyła jeden szczegół. Od razu zażądała rozwodu
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu
Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportemGdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportemCzytaj dalej

Ekstraklasa zimą wróci szybciej na boiska

Do tego władze ligi będą wnioskowały do Polskiego Związku Piłki Nożnej o szybsze otwarcie okna transferowego w Polsce. Obie decyzje musi zatwierdzić jeszcze zarząd PZPN. Zgodę na takie rozwiązania wyraziła większość ekstraklasowych klubów.

- Obserwując rozwój drugiej fali pandemii koronawirusa w Polsce i Europie, musimy z wyprzedzeniem reagować na potencjalne komplikacje, które mogłyby zagrozić integralności rozgrywek - powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

- Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z obecnie trwającej rundy Ekstraklasy, a także doświadczenia innych lig europejskich, po przeprowadzeniu dyskusji wśród wszystkich klubów i otrzymaniu większości głosów za takim rozwiązaniem, postanowiliśmy przyspieszyć start rundy wiosennej o tydzień. Skrócenie przerwy zimowej sprawi, że zyskamy dwa dodatkowe terminy, które będziemy mogli wykorzystać w przypadku konieczności przełożenia meczów - dodał.

- Sezon rozpoczął się niemal miesiąc później niż w normalnych okolicznościach i kluby doskonale rozumieją, że sytuacja jest wyjątkowa i niezbędne są decyzje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo rozgrywek - zaznaczył Animucki.

- Wykonujemy na co dzień wspólnie z klubami ogromną pracę, by sezon mógł zostać dokończony w zakładanym przez nas terminie - stosujemy się do reżimu sanitarnego zalecanego przez Ministerstwo Zdrowia i Sanepid, przestrzegamy ściśle zaleceń Zespołu Medycznego PZPN, pozostajemy w stałym kontakcie z administracją rządową. Reagujemy punktowo w sytuacjach, gdy zdrowie piłkarzy jest zagrożone i przekładamy pojedyncze spotkania w sposób, który nie wywołuje chaosu w terminarzu rozgrywek - podkreślił prezes Ekstraklasy.

Niedawny rywal Legii Warszawa dotkliwie ukarany. Dożywotnia dyskwalifikacja, UEFA podjęła decyzjęNiedawny rywal Legii Warszawa dotkliwie ukarany. Dożywotnia dyskwalifikacja, UEFA podjęła decyzjęCzytaj dalej

Polscy ligowcy wrócą na boiska jeszcze w styczniu

O możliwości skrócenia przerwy zimowej w Ekstraklasie media informowały już od kilku dni. "Przegląd Sportowy" informował, że kluby miały do wyboru jeszcze wcześniejszy termin powrotu do rozgrywek. Dziennik informował, że padła propozycja, aby rundę wiosenną rozpocząć już w weekend 22–24 stycznia.

Podczas spotkania Rady Nadzorczej Ekstraklasy dyskutowano także na temat bezpieczeństwa zawodników polskich klubów i sposobu przeprowadzania testów antygenowych. Władze ligi na zakup takich testów przekazały klubom 400 tysięcy złotych.

Do tej pory sezon Ekstraklasy jest przeprowadzany bez większych przerw. Zaległe spotkania ma do rozegrania jedynie Pogoń Szczecin, Lech Poznań i Wisła Płock. W najtrudniejszej sytuacji są wicemistrzowie Polskie, którym brakuje terminów ze względu na ich grę w Lidze Europy.

Po 10 kolejkach Ekstraklasy liderem jest Legia Warszawa, która ma na koncie 22 punkty. Tuż na nią jest Raków Częstochowa, który ma zaledwie "oczko" mniej. Podium uzupełnia Górnik Zabrze ze stratą pięciu punktów do lidera. Polski rodzynek w Lidze Europy, Lech Poznań jest dopiero 10.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego
  2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie
  5. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  6. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News