Ekstraklasa
Facebook Ekstraklasa
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Lutego 2020

Polski trener stracił pracę w reprezentacji. Możliwy powrót do Ekstraklasy

Ekstraklasa może wkrótce zyskać ponownie bardzo głośne nazwisko. Znany trener z ogromnymi sukcesami na polskich boiskach właśnie stracił pracę w prowadzonej przez siebie krajowej reprezentacji i może wrócić do Polski.

Awans na igrzyska olimpijskie w Tokio, to cel jaki federacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich postawiła utytułowanemu polskiemu trenerowi. Prowadzona przez niego od marca 2018 roku reprezentacja do lat 23 miała podczas styczniowych mistrzostw Azji tego rocznika ostatnią szansę na uzyskanie przepustki na wyjazd do Japonii. Zespół pod wodzą Polaka był w stanie osiągnąć ćwierćfinał imprezy gdzie przegrał dotkliwie z Uzbekistanem aż 1:5 i odpadł z turnieju tracąc szansę na kwalifikację do Olimpiady.

Fantastyczne wyniki Polaków na treningu przed Pucharem Świata. Powalczą dziś o zwycięstwoFantastyczne wyniki Polaków na treningu przed Pucharem Świata. Powalczą dziś o zwycięstwoCzytaj dalej

Polski trener zwolniony ze swojej funkcji

Niezrealizowanie zakładanego celu poskutkowało zwolnieniem polskiego szkoleniowca. Teraz może on wrócić do prowadzenia jednej z drużyn Ekstraklasy. Maciej Skorża, o którym mowa prowadził reprezentację U-23 ZEA od marca 2018 roku. Po zwolnieniu Berta Van Marwijka z posady selekcjonera pierwszej reprezentacji w grudniu ubiegłego roku, mówiło się, że to Skorża może go zastąpić. Tak się jednak nie stało, a teraz i on został zwolniony z pełnionej funkcji.

Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursuWspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursuCzytaj dalej

Powrót do Ekstraklasy możliwy

Może to oznaczać dla polskiego trenera szansę, by objąć którąś z ekip Ekstraklasy. Skorża to doświadczony i utytułowany w rodzimej lidze manager, a przy tym głośne nazwisko. Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, dwa razy z Wisłą Kraków i raz z Lechem Poznań, do tego prowadząc Legię Warszawa sięgnął dwukrotnie po Puchar Polski.

Póki co, żaden z zespołów nie zwolnił jeszcze trenera więc Skorża nie pojawi się w Ekstraklasie natychmiast. Istnieje prawdopodobieństwo, że o ile nie dostanie w między czasie żadnej propozycji z zagranicy, obejmie stanowisko jednej z polskich drużyn dopiero od nowego sezonu. Mimo braku awansu na Igrzyska w Tokio, Maciej Skorża może zaliczyć pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do udanych. Prowadzona przez niego drużyna w 2018 roku zdobyła brązowy medal Igrzysk Azjatyckich.

li>Turyści jadący do Zakopanego będą wściekli. Ogromne problemy aż przez 3 lata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News