Ekstraklasa sponsor
materiały prasowe
Autor Łukasz Kowalski - 29 Grudnia 2020

Słynny polski biznesmen zatrzymany przez policję. Kiedyś był sponsorem Ekstraklasy, jego nazwisko znały tysiące Polaków

Ekstraklasa jeszcze niedawno była związana z aresztowanym biznesmenem. Zaledwie kilka lat temu prowadzona przez niego firma była jednym z największych sponsorów polskiej ligi. Media we wtorek poinformowały, że w Buenos Aires został aresztowany Henryk K. Z informacji przekazanych przez "Super Express" wynika, że biznesmen oczekuje teraz na ekstradycję.

  • Ekstraklasa przez lata była związana z aresztowanym niedawno biznesmenem
  • Media poinformowały, że biznesmen Henryk K. został aresztowany przez policję i czeka na ekstradycję
  • Jeszcze niedawno firma prowadzona przez biznesmena reklamowała się przy okazji meczów Ekstraklasy

Ekstraklasa jeszcze niedawno była związana za aresztowanym właśnie biznesmenem. "Super Express" poinformował, że śledczy aresztowali w Buenos Aires biznesmena Henryka K. Były sponsor Ekstraklasy przebywa teraz w areszcie domowym.

Dziennik informuje, że obecnie trwa procedura ekstradycyjna, która ma na celu sprowadzenie biznesmena do Polski. Jak tylko Henryk K. wyląduje w kraju, zostaną mu przedstawione zarzuty.

Ekstraklasa jeszcze niedawno współpracowała z aresztowanym biznesmenem

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ma postawić biznesmenowi zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania potężnych oszustw oraz popełnienia przestępstw skarbowych.

Były właściciel jednego z głównych sponsorów Ekstraklasy był poszukiwany listem gończym od marca bieżącego roku. Rok temu Henryk K. informował polskich śledczych, że przebywa w swoim domu za granicą, gdzie mieszka od lat i ma status rezydenta.

W trakcie konkursu skoków TVP przekazało ważne informacje. Chodzi o Dawida Kubackiego, Polak o niczym nie wiedziałW trakcie konkursu skoków TVP przekazało ważne informacje. Chodzi o Dawida Kubackiego, Polak o niczym nie wiedziałCzytaj dalej

Spółka mięsna, którą zarządzał K. jest podejrzana o to, że wymieniała się 5,5 tysiącami pustych faktur ze swoją spółką zależną Rubin Energy o łącznej wartości ponad 740 mln zł, a także wyłudzenie zwrotu podatku VAT na kwotę blisko 28 mln zł. Do tego spółka miała narazić Skarb Państwa na straty ponad 40 mln zł w latach 2016-2019 z tytułu podatku VAT.

Już w październiku zapadły jedne z najważniejszych decyzji dotyczących spółki byłego sponsora Ekstraklasy. Syndyk masy upadłości spółki ZM Henryk Kania przekazał informacje o uprawomocnieniu się z dniem 12 października postanowienia Sądu Rejonowego Katowice-Wschód z czerwca tego roku.

Niedawny sponsor Ekstraklasy aresztowany

Firma prowadzona przez Henryka K. w 2017 roku nawiązała współpracę z Ekstraklasą. W ramach współpracy jej logo pojawiało się na wszystkich stadionach najwyższej klasy rozgrywkowej. Do tego spółka przeprowadzała razem z Ekstraklasą akcje promujące zdrowy tryb życia.

Początkowo umowa miała obowiązywać do końca sezonu 2017/2018. Po pierwszym wspólnym sezonie spółki postanowiły przedłużyć współpracę. W lipcu 2018 roku obie spółki potwierdziły przedłużenie umowy.

W ostatnich latach spółka Henryka K. popadała w coraz większe problemy finansowe. Tylko w 2019 roku koszty działalności przekroczyły przychody ze sprzedaży o prawie 900 mln zł.

Jeszcze niedawno sółka należała do ścisłej czołówki producentów wędlin w Polsce. W swoim szczytowym momencie w 2013 roku była wyceniania na ponad 500 mln zł.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News