Ekstraklasa Olimpia Elbląg
Olimpia Elbląg
Autor Piotr Bernaciak - 30 Marca 2020

Legendarny polski klub na skraju upadku. Prezes apeluje o wsparcie, sytuacja jest opłakana

Ekstraklasa ma ogromne problemy, lecz kłopoty klub z niższych lig są nieporównywalnie większe. Jeden z zasłużonych klubów niebawem może przestać istnieć. Sytuacja jest naprawdę fatalna, o czym informuje sam prezes.

Ekstraklasa z pewnością ma ogromne problemy w związku z panującą na całym świecie pandemią. Nie da się ukryć, że w obecnych warunkach wiele klubów może zwyczajnie upaść, bo ma ma co liczyć choćby na zyski z biletów czy transmisji telewizyjnych. Sytuacja jest patowa, a jeszcze gorzej wygląda ona w niższych ligach, które nie mają wysokich kontraktów telewizyjnych.

Jeden z klubów postanowił wprost przyznać, że może być bardzo trudno o utrzymanie w Ekstraklasie, w związku z czym zwyczajnie potrzebna jest pomoc tych, którym zależy na dalszym istnieniu drużyny. Przykry apel jedynie podkreśla to, że sytuacja jest po prostu krytyczna i jeżeli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, to klub może po prostu przestać istnieć.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Lewandowscy zwrócili się z pilnym apelem do Polaków. Sprawa jest poważna
   2. Google wytoczyło ciężkie działa. Firma przekaże ogromną sumę na walkę z koronawirusem

Życie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się terazŻycie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się terazCzytaj dalej

Ekstraklasa ma swoje problemy, ale niższe ligi są w jeszcze gorszej sytuacji

Ekstraklasa nigdy nie zawitała do Elbląga, jednak miejscowa Olimpia z pewnością może uchodzić za kultowy klub. To właśnie ta drużyna wielokrotnie meldowała się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej i słynie ze świetnej akademii, która była nagradzana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Gdyby taki klub zniknął z piłkarskiej mapy Polski, moglibyśmy mówić o ogromnej stracie.

- Proszę wszystkich sympatyków ZKS OLIMPII ELBLĄG o ogromną mobilizację w tym BARDZO TRUDNYM MOMENCIE. Było ciężko, ale jakoś szliśmy dalej, lecz to co się obecnie wydarzyło i w czym uczestniczymy jako całe społeczeństwo uczy nas solidarności i walki o swoje marzenia, cele, o swój KLUB jakim jest ZKS OLIMPIA ELBLĄG - napisał w oświadczeniu na portalu zrzutka.pl prezes Olimpii Paweł Guminiak.

Artur Szplika podjął decyzję w sprawie dalszej kariery. Zrobił coś zadziwiającegoArtur Szplika podjął decyzję w sprawie dalszej kariery. Zrobił coś zadziwiającegoCzytaj dalej

Znany klub ma ogromny problem

Zbiórka na portalu zrzutka.pl ma zebrać aż milion złotych, co pozwoli drużynie na dokończenie tego sezonu i na rozegranie rundy jesiennej w kolejnych rozgrywkach. Z pewnością będzie to bardzo trudne do wykonania, lecz kibice niejednokrotnie potwierdzali, że są w stanie poświęcić się dla klubu. Zbiórkę znaleźć można tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Genialna zabawa Martyny Wojciechowskiej. Internauci wygrali, szczęka opada do samej ziemi
    2. Pożar domu letniskowego, strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny. Sprawą zajmie się prokuratura
    3. Życie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się teraz
    4. FC Barcelona dostanie nowego trenera? To legenda klubu, już planuje transfery
    5. Gwiazdor reprezentacji Polski może zagrać w kraju. Wspaniałe wiadomości, "Miałem oferty"
    6. Jeden z kluczowych produktów znika ze sklepowych półek. Wiele par w kłopotach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News