Ekstraklasa
Facebook Ekstraklasa
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Kwietnia 2020

Wielka szansa dla Ekstraklasy. Polskie rozgrywki mogą zyskać na epidemii

Ekstraklasa pod koniec maja chce wrócić do rozgrywania spotkań. Jeśli to się uda, będzie ona jedną z nielicznych lig, które wznowiły rozgrywki. Dla jej władz jest to szansa na zarobienie dużych pieniędzy ze sprzedaży praw telewizyjnych w innych krajach Europy.  

Ekstraklasa paradoksalnie może zyskać na przerwie w grze wywołanej pandemią koronawirusa. Najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce planuje jako jedna z pierwszych lig piłkarskich w Europie powrót do gry. Oznacza to, że zainteresowanie naszą ligą znacznie wzrośnie za granicą. Ekstraklasa chce to wykorzystać i zarobić na sprzedaży praw do transmisji.

Tak mieszka Marcin Gortat. Pełna przepychu willa kosztowała prawdziwą fortunę (FOTO)Tak mieszka Marcin Gortat. Pełna przepychu willa kosztowała prawdziwą fortunę (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa


Ekstraklasa może zarobić na pandemii koronawirusa

Na weekend 29-31 maja Polski Związek Piłki Nożnej i Ekstraklasa SA planują wznowienie rywalizacji. Żeby do tego doszło, musi zostać spełniony szereg procedur, które wyeliminują ryzyko ze strony koronawirusa. Jeśli faktycznie to się uda, polska liga będzie jedną z zaledwie kilku, które będą rozgrywać mecze. Władze rodzimej piłki upatrują w tym doskonałej okazji na zarobienie dużych pieniędzy i planują sprzedaż praw do transmisji telewizyjnych zagranicznym partnerom.

- Przymierzamy się do sprzedaży wybranych meczów międzynarodowym partnerom na zasadach niewyłącznych licencji - powiedziała w rozmowie z WP SportoweFakty Małgorzata Borkowska, konsultant ds. praw mediowych Ekstraklasy S.A.

To koniec sezonu w Europie? Nowa inicjatywa ma zakończyć rozgrywki na całym kontynencieTo koniec sezonu w Europie? Nowa inicjatywa ma zakończyć rozgrywki na całym kontynencieCzytaj dalej


Ogromne pieniądze z praw do transmisji meczów zapłacą inne kraje

W tej chwili rozgrywki polskiej ligi transmitowane są w kilku krajach bałkańskich, takich jak Serbia, Czarnogóra, macedonia Północna, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina i Kosowo przez “Planet Sport”. Telewizja “Sportdigital” odpowiada natomiast za przekaz 20 meczów w sezonie do Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

- W bieżącym sezonie wartość przychodów z praw międzynarodowych szacujemy na około 7 milionów złotych. Korzystając ze wczesnego wznowienia rozgrywek mamy w planach rozszerzenie oferty, ale na tę chwilę nie mogę mówić o szczegółach - zdradziła też Małgorzata Borkowska.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Odmrożenie granic" w Polsce. Minister wyjawiła szczegóły i podała jeden termin
  2. Mężczyzna rzucił się na policjantów z widłami. Potem schował się w wersalce
  3. Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)
  4. Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycję
  5. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  6. Biedronka z przytłaczającą okazją. Połowę zakupów dostaniesz za darmo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News