Ekstraklasa Piast Śląsk
Instagram - WKS Śląsk Wrocław
Autor Piotr Bernaciak - 30 Listopada 2019

Wielka niespodzianka w tabeli Ekstraklasy. Mamy nowego lidera, pokonał mistrza kraju

Ekstraklasa regularnie przynosi nam zaskakujące rezultaty, które trudno było przewidzieć. Do jednego z nich doszło w dzisiejszym meczu. Kandydat na lidera wysoko pokonał mistrza Polski na wyjeździe.

Ekstraklasa nie jest uznawana za jedną z najlepszych lig Europy, jednak wciąż ma wielu sympatyków. Polscy kibice doceniają rodzime rozgrywki za to, że są wyjątkowo nieprzewidywalne. Nie da się ukryć, że rzeczywiście często dochodzi tu do wyników, które trudno jest wytłumaczyć. Tak właśnie było w rozgrywanym dziś spotkaniu, po którym poznaliśmy nowego lidera.

Mistrzowie Polski z Gliwic podejmowali dziś u siebie Śląsk Wrocław i liczyli na to, że uda im się przełamać po porażce w Poznaniu. Zawodnicy Vitezslava Lavicki rozegrali jednak doskonały mecz, w którym udowodnili, że zasługują na pozycję lidera w naszej Ekstraklasie. Zwycięstwo 3:0 na terenie mistrza Polski nie pozostawiło wątpliwości ekspertom i kibicom.

Marcin Najman kończy karierę! Gwiazdor powiedział, kiedy pożegna się z walkamiMarcin Najman kończy karierę! Gwiazdor powiedział, kiedy pożegna się z walkamiCzytaj dalej

Ekstraklasa przyniosła kolejny niespodziewany wynik

Śląsk Wrocław w ostatnich tygodniach radzi sobie nieźle, jednak w starciu z Piastem Gliwice mimo wszystko nie był faworytem. Mistrzowie Polski w tym sezonie radzą sobie naprawdę nieźle, potrafili choćby pokonać Legię Warszawa i prezentować się bardzo dobrze przez ostatnie kilkanaście kolejek. Dzisiaj jednak nie potrafili poradzić sobie z rozpędzonym Śląskiem.

Dla wrocławian to piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Ich tak dobra postawa w tym sezonie jest ogromnym zaskoczeniem, bo przecież w ostatnim sezonie utrzymali się dopiero w samej końcówce po wielkich nerwach. Tym razem jednak wiele wskazuje na to, że przyjdzie im walczyć o zupełnie inne cele. Mówi się, że tym razem Wrocław chciałby pocelować w grę w europejskich pucharach.

Ekstraklasa ma nowego lidera

Bramki dla Śląska zdobywali Robert Pich, Jakub Łabojko oraz Przemysław Płacheta. Po dzisiejszych spotkaniach to Śląsk Wrocław prowadzi w tabeli Ekstraklasy. Jutrzejsze spotkanie Cracovii może jednak przynieść kolejną zmianę w tabeli.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News