Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 31 Marca 2020

Polski klub apeluje o wznowienie rozgrywek. Zespół Ekstraklasy znalazł się w opłakanej sytuacji

Ekstraklasa zawiesiła rozgrywki z powodu epidemii koronawirusa. Wstrzymanie ligi spowodowało ogromne straty finansowe w polskich klubach. Prezes Arki Gdynia nie wyobraża sobie, by obecne rozgrywki nie zostały dokończone. Radomir Sobczak twierdzi, że w przeciwnym razie jego klub czekałyby poważne konsekwencje finansowe.

Sobczak twierdzi, że przerwa ma fatalny wpływ na zespół. - Ta przerwa ma dla nas fundamentalne znaczenie. Drużyna, która nie gra meczów i nie trenuje razem, traci zdolność grania jako zespół. Indywidualne treningi w żaden sposób nie zastąpią codziennych, wspólnych zajęć - mówi w rozmowie ze Sport.pl. To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej problemów, które zawieszenie rozgrywek może przynieść Arce.

Nie żyje znany bramkarz. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 43 lataNie żyje znany bramkarz. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 43 lataCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinę
  2. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala

Ekstraklasa nie gra, kluby tracą wielkie pieniądze

Poza kłopotami związanymi z postawą w lidze (Arka jest na miejscu spadkowym), klub z Gdyni znalazł się także w tarapatach finansowych. - Dotacje od miasta wciąż są wstrzymane. Dla nas ma to ogromne znaczenie, bo tworzy nam się przez to luka budżetowa. Niestety nie wydaje mi się, by w najbliższym czasie coś się w tej kwestii zmieniło. Obecnie miasto ma na głowie większe zmartwienia niż klub piłkarski i rozpisywanie nowego przetargu, bo właśnie w takiej formie otrzymywaliśmy te pieniądze - mówi Sobczak.

Dużym ciosem dla klubu byłby również brak środków z praw telewizyjnych. - To jest wielki znak zapytania. Na razie za cel stawiamy sobie odpowiedzialne podzielenie środków, które mamy. Odpowiedzialne, to znaczy takie, które pozwoli nam dotrwać do końca sezonu. Na razie nie zakładam, że otrzymamy wszystkie środki z tego tytułu - martwi się prezes Arki.

Legenda futbolu oceniła Roberta Lewandowskiego. Gwiazdor nie ma wątpliwościLegenda futbolu oceniła Roberta Lewandowskiego. Gwiazdor nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Piłkarze Arki wykazali się solidarnością

Budująca jest jednak postawa szatni. Jak twierdzi prezes Sobczak, piłkarze zgozili się na obniżenie pensji o 50 proc. - Rada drużyny przyjęła do wiadomości uchwałę ekstraklasy i naszą propozycję. Teraz będzie prowadziła dyskusje z całym zespołem. Mam nadzieję, że uda nam się dokończyć obecny sezon niezależnie od tego, kiedy miałby on zostać dokończony - oświadczył.

Przypomnijmy, Arka zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Gdyby zakończyć sezon teraz, spadłaby z ligi, ale sprawa nie jest oczywista. Rozważane jest bowiem poszerzenie ligi do 18 drużyn - według tego scenariusza gdynianie pozostaliby w piłkarskiej elicie na kolejny sezon.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono nowe ograniczenia w Polsce. Mateusz Morawiecki potwierdził wielkie obostrzenia
  2. Pielęgniarka walcząca z koronawirusem straciła dom. Była na dyżurze, kiedy wybuchł pożar
  3. Ile zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  4. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  5. Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzenia
  6. Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News