Ekstraklasa Stadion Górnika Zabrze
KASIA ZAREMBA/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Czerwca 2020

Ekstraklasa: Czy kibice wrócą na trybuny zgodnie z planem?

Choć rząd wydał zgodę na to, aby 19 czerwca kibice powrócili na stadiony Ekstraklasy, to ostatnie wskaźniki zachorowań na koronawirusa w naszym kraju, budzą pewne wątpliwości. „To ogromne ryzyko, wśród naszych fanów są górnicy. Kiedy podczas meczu pojawią się emocje i adrenalina, nikt nie będzie pamiętał o reżimie sanitarnym” - powiedział w rozmowie z Onetem prezes Górnika Zabrze, Dariusz Czernik.

Za zgodą premiera Mateusza Morawieckiego, na 19 czerwca zaplanowano kolejny etap odmrażania piłki nożnej. Tego dnia mają zostać otwarte stadiony Ekstraklasy, które będą mogły zapełnić się w 25% swojej pojemności. Na każdym z obiektów muszą zostać zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa, takie jak: maseczki, utrzymanie dystansu między fanami czy mierzenie temperatury przy bramach wejściowych. O trudnym utrzymaniu tego reżimu przy obecności kibiców, powiedział prezes Górnika Zabrze, Dariusz Czernik.

- Gdybyśmy każdemu badali temperaturę i zachowali wszelkie środki ostrożności, to samo wejście kibiców na stadion zajęłoby pewnie kilka godzin. Bez gwarancji, że na obiekcie wszystkim zapewnimy stuprocentowe bezpieczeństwo, bo kiedy pojawią się emocje, proszę mi wierzyć, że nikt nie będzie pamiętał o zachowaniu odległości czy reżimie sanitarnym – wyznał Czernik w rozmowie z Onetem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany gwiazdor zastrzelony przed własnym domem. Właśnie wychodził na randkę
  2. Nowe informacje o zniesieniu zakazu. Termin lada dzień, Polacy będą zachwyceni
Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce. Cały turniej przeniesiony do naszego krajuMistrzostwa Europy odbędą się w Polsce. Cały turniej przeniesiony do naszego krajuCzytaj dalej

Niestety, ale ostatnie dni stawiają powrót fanów na stadiony pod znakiem zapytania. Wskaźniki zachorowań na koronawirusa są tak duże, że budzą one spory niepokój związany z otwarciem obiektów Ekstraklasy.

– Nadal chcemy otworzyć trybuny dla kibiców, natomiast musimy być pewni, że nie będzie to problemem dla klubów i dla fanów. Przede wszystkim chodzi zaś o pewność, że będzie to stuprocentowo bezpieczne i że nie podejmujemy ryzyka. Obecnie sytuację mamy taką, że notujemy rekordowe liczby zachorowań – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

W poniedziałek Zbigniew Boniek spotkał się z grupą medyczną, która opracowała plan powrotu Ekstraklasy. Decyzja o tym, czy stadiony rzeczywiście zostaną otwarte, powinna zostać podjęta jeszcze w tym tygodniu. Naturalnie werdykt będzie zależny od wskaźnika zachorowalności na koronawirusa ciągu kilku najbliższych dni.

Robert Lewandowski zarabia krocie w internecie. Za jeden wpis może kupić mieszkanieRobert Lewandowski zarabia krocie w internecie. Za jeden wpis może kupić mieszkanieCzytaj dalej

Ekstraklasa: Obawy prezesa Górnika Zabrze

Prezes Górnika Zabrze, Dariusz Czernik, ma pewne obawy związane z powrotem kibiców na stadion jego klubu. Związane jest to z aktualną sytuacją na Śląsku. To właśnie tam znajduje się największe ognisko koronawirusa w Polsce i właśnie w tym regionie odnotowuje się najwyższą liczbę zachorowań. Nic dziwnego, że prezes ma wątpliwości.

– Chyba jak każdy chciałbym, by kibice znów pojawili się na trybunach, jednak widzimy, co się dzieje. Tylko w okolicy Zabrza trzy kopalnie zostały zamknięte, na Górnym Śląsku notuje się po trzysta pięćdziesiąt, czterysta przypadków koronawirusa dziennie. To oczywiste, że mam obawy. Nie wiemy, czy wśród tych, którzy przyjdą na mecz, nie będzie zarażonych, którzy przejdą chorobę bezobjawowo. Przecież wielu naszych fanów pracuje w kopalniach, a mają kontakt z sąsiadami, rodzinami... – powiedział prezes w rozmowie z Onetem.

Dariusz Czerniak ma świadomość tego, że wojewodowie na Śląsku mogą nie dać zgody na organizacje imprez masowych. Zdaje sobie sprawę, iż sytuacja w tym regionie jest najgorsza od wybuchu epidemii i według niego, osoby podejmujące decyzje w tej sprawie, będą również mają obawy. Jednak podkreśla, że nic na siłę.

– Bardzo chciałbym znów oglądać piłkę z kibicami na stadionie. Jednak nic na siłę. Rząd, Ekstraklasa, prezesi klubów, czy PZPN wykonali przez ostatnie dwa miesiące bardzo ciężką pracę, która zakończyła się powrotem piłkarzy na boisko. Nie chcę, byśmy zaprzepaścili to wszystko na ostatniej prostej – zakończył prezes Górnika Zabrze.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. zł
  2. Wiceminister Cyfryzacji zabrała głos w sprawie ataków na maszty 5G. "Działania, które godzą w bezpieczeństwo państwa"
  3. Arkadiusz Milik wybrał klub. Polak ma dołączyć do europejskiego giganta
  4. Apoloniusz Tajner rozbrajająco szczerze o polskiej kadrze. "Michal Doleżal nie podejmuje decyzji sam"
  5. Ogromny dramat ikony futbolu. Próbował ratować syna, ale ten zmarł w jego ramionach
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News