Emerytura
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 17 Sierpnia 2020

Z ostatniej chwili. Legenda piłki nożnej zakończyła karierę. Wiemy, czym zajmie się na emeryturze

Emerytura dla piłkarza może oznaczać różne scenariusze. Teraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników ostatnich lat postanowił w trybie natychmiastowym zakończyć karierę piłkarską. Dzięki temu będzie mógł w pełni poświęcić się nowemu zajęciu, do którego już wcześniej się przygotowywał.

Emerytura większości piłkarzy to czas, w którym chcą oni odpocząć od ciągłych treningów i mogą pozwolić sobie na mniej sportowy tryb życia. Inni nie mogą jednak żyć bez futbolu i przejmują różne stanowiska w klubach - od trenerów młodzieży do dyrektorów sportowych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rywale reprezentacji Polski ogłosili skład na mecz z Polakami. Zapowiada się bardzo ciężkie spotkanie
  2. Chodził po Wadowicach przebrany za Jana Pawła II. Ludzie klękali i modlili się
Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)Czytaj dalej

Emerytura Vincenta Kompanego - legendarny obrońca zostanie trenerem

Były reprezentant Belgii do niedawna pełnił funkcję grającego trenera w belgijskim Anderlechcie. Nie miał on jednak odpowiednich uprawnień, więc oficjalnie na stanowisku pierwszego trenera zatrudnieni byli inni szkoleniowcy.

Teraz jednak Vincent Kompany ostatecznie zakończył swoją karierę. Legendarny zawodnik Manchesteru City wrócił do Anderlechtu rok temu, jednak liczne kontuzje nie pozwoliły mu, aby w pełni wspierać swój zespół na boisku. Teraz 34-latek postanowił zakończyć piłkarską karierę i udał się na kurs UEFA Pro License, co według włodarzy Anderlechtu wystarczy aby oficjalnie zaprezentować go jako pierwszego trenera zespołu.

Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała bez żadnych ubrań, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała bez żadnych ubrań, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Nienajlepszy powrót Kompanego do Anderlechtu

Były reprezentant Belgii w zeszłym sezonie zagrał w barwach Anderlechtu 15 spotkań, resztę stracił przez liczne kontuzje mięśniowe. Gdy był grającym trenerem, na stanowisku pierwszego szkoleniowca Anderlechtu zatrudniano aż trzech różnych trenerów. Ostatnim był Frank Vercauteren, ale w związku z przejęciem zespołu przez Kompanego został on zwolniony.

34-letni Belg podpisał kontrakt z Anderlechtem do 30 czerwca 2024 roku. Większość swojej piłkarskiej kariery spędził on w Manchesterze City, z którym czterokrotnie sięgał po mistrzostwo Anglii. W barwach reprezentacji Belgii zdobył zaś brązowy medal mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo
  2. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)\
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Ogromna zmiana w opłacaniu składek. ZUS wprowadza rewolucję

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News