Engelberg
Zestadionu.pl
Autor Wojciech Olszowy - 20 Grudnia 2020

Znakomite kwalifikacje do konkursu w Engelbergu. Wyniki Polaków najlepsze od dawna, brawo

Engelberg gości teraz zawody Pucharu Świata. Właśnie zakończyły się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Polacy oddali świetne skoki. Na najwięcej braw zasługuje Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce. W głównym konkursie zobaczymy wszystkich naszych skoczków.

• Polacy wciąż świetni w Engelbegu
  • Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu
  • W czołowej dziesiątce znaleźli się także Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki
  • Kwalifikacje z awansem zakończyli wszyscy startujący biało-czerwoni

Engelberg jest niezwykle szczęśliwy dla polskich skoczków. W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu awans wywalczyli wszyscy Polacy. Najlepiej z naszej kadry poradził sobie Kamil Stoch, który ukończył rywalizację na najniższym stopniu podium.

Engelberg. Kamil Stoch na podium kwalifikacji

Polacy walczą w tym sezonie o jak najlepsze wyniki. O takich z pewnością można mówić podczas zawodów w szwajcarskim Engelbergu. Świetne skoki biało-czerwonych mogliśmy oglądać podczas wczorajszego konkursu.

W Engelbergu najlepiej spisuje się Kamil Stoch. W sobotnim konkursie lepszy od niego był tylko Norweg Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce było dla skoczka z Zębu bardzo cenne. Dzięki zdobytym punktom, awansował z osiemnastego miejsca na dziesiąte.

Sobotni konkurs przyniósł również zmiany pozycji innym, naszym reprezentantom. Andrzej Stękała awansował z 32. na 20. miejsce. Piotr Żyła przeskoczył z kolei z ósmej pozycji na czwartą.

Tomasz Hajto wspomina mecz przeciwko Robertowi Lewandowskiemu. Nie obyło się bez przechwałekTomasz Hajto wspomina mecz przeciwko Robertowi Lewandowskiemu. Nie obyło się bez przechwałekCzytaj dalej

Stoch utrzymał wysoką formę także kolejnego dnia. Polak w kwalifikacjach zajął trzecie miejsce, ustępując wspomnianemu Granerudowi oraz Austriakowi, Danielowi Huberowi.

Nie tylko Stoch spisał się świetnie. Dobre humory mogą mieć pozostali skoczkowie polskiej kadry. W niedzielnym konkursie zobaczymy komplet Polaków.

Engelberg. Świetne wyniki Polaków

Kamil Stoch zajął najwyższe miejsce spośród naszych skoczków, choć nie oddał najdłuższego skoku. Uzyskał odległość 129,5 metra. Lepsze rezultaty osiągali Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. Obaj jednak dużo stracili przez wiatr. Otrzymali mniejsze rekompensaty niż Stoch.

Najdalej skoczył Żyła. Uzyskał on odległość 134 metrów. Kwalifikacje ukończył na piątym miejscu. W czołowej dziesiątce znalazł się także Dawid Kubacki. Skok na 131 metrów, dał mu siódmą pozycję.

Pozostali z biało-czerwonych również mogą mówić o dobrych wynikach. Dalej w klasyfikacji znaleźli się Andrzej Stękała na szesnastym miejscu z wynikiem 125 metrów oraz Klemens Murańka, który zajął osiemnaste miejsce, skacząc na odległość 122,5 metra. Najniżej z Polaków uplasował się Aleksander Zniszczoł - 24. miejsce i 121 metrów.