EURO
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Września 2019

Niepokonani w eliminacjach. Czy zwyciężą Anglików?

Eliminacje EURO wkraczają w decydującą fazę. Przed mistrzostwami starego kontynentu zaledwie kilka miesięcy, a w grupach eliminacyjnych nie brakuje niespodzianek. Jedną z większych sprawia reprezentacja Kosowa, która nie przegrała od początku eliminacji. Czy "Dardanie" utrzymają dobrą passę i pokażą bałkański charakter faworyzowanym Anglikom? O tym przekonamy się już dziś.

EURO 2020 będzie prawdziwym piłkarskim świętem. Pierwszy raz mistrzostwa rozegrane zostaną na wielu europejskich stadionach, a nie tak jak to miało miejsce do tej pory w jednym państwie. Przed początkiem turnieju kwalifikacyjnego nikt nie stawiał na to, że drużyna Kosowa utworzona ledwie 3 lata temu będzie punktować w swojej bardzo ciężkiej grupie z Czechami, Anglią i Bułgarią. Los bywa jednak przewrotny i to właśnie oni po dzisiejszym meczu z "Synami Albionu" mogą stać się liderami Grupy A.

EURO z udziałem Kosowa? Niesamowita postawa młodej reprezentacji

Mimo że Kosowo ledwie 3 lata temu dostało się do struktur UEFA, to już teraz mogą pojechać na pierwszy w swojej historii turniej. Reprezentacja złożona praktycznie z samych naturalizowanych piłkarzy tego młodego, bałkańskiego państwa od samego początku eliminacji sprawia wielkie trudności swoim rywalom. W pierwszym meczu "Dardanie" zremisowali z reprezentacją Bułgarii, a później udało im się powtórzyć ten wyczyn ze sprawiającą od kilku lat niespodzianki Czarnogórą. Prawdziwy przełom nastąpił jednak w meczu rewanżowym z Bułgarami, gdzie podopiecznym Bernarda Challandesa udało się zwyciężyć 3:2. Kolejną ofiarą reprezentacji z Bałkanów zostali Czesi, którzy mimo znanych w Europie piłkarzy, musieli uznać wyższość bałkańskiej reprezentacji.

Już dzisiaj, kibice z jednego z najmniejszych europejskich państw będą świadkami prawdziwego, piłkarskiego święta. Ich drużyna będzie konfrontować się z Anglią. Mimo, że bukmacherzy przewidują łatwe zwycięstwo Harry'ego Kane'a i jego kolegów, to piłkarze deklarują walkę. Jeśli im się uda, znacząco przybliżą się do udziału w mistrzostwach.

Jakie są szanse Kosowa?

Piłkarze Kosowa, chociaż nieznani szerszej, europejskiej publiczności mają wielką wolę walki i zawodników, którzy coraz śmielej budują swoją markę na Starym Kontynencie. Znakomitym przykładem takiego piłkarza jest najlepszy strzelec Kosowian - Vedat Muriqi. Zawodnik Fenerbahce nie dość, że regularnie strzela w kadrze, to stał się prawdziwym wzmocnieniem wielokrotnych mistrzów Turcji i w tym sezonie Superlig strzelił już 2 bramki w trzech spotkaniach.

Czy Muriqi i tym razem sprawi, że kibice z Kosowa będą coraz śmielej patrzeć w kierunku europejskiego czempionatu? O tym przekonamy się już dzisiaj o godzinie 20:45. Transmisja na Polsacie Sport Extra.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News