Euro 2012
youtube.com/ Arti128
Autor Mateusz Wysokiński - 5 Czerwca 2020

Na jaw wyciekły kulisy polskich przygotowań do Euro 2012. "Zabraliśmy dwa tiry żywności, wódki i bigosu"

Euro 2012 było bez wątpienia jednym z największych wydarzeń w sportowej historii Polski. Mimo że od imprezy minęło już 8 lat, to nadal budzi ona wspomnienia kibiców, piłkarzy i działaczy sportowych. Michał Listkiewicz po latach postanowił opowiedzieć, jak wyglądała postawa polskiej strony w trakcie organizacji mistrzostw. Okazuje się, że przebiegło to w sposób conajmniej niecodzienny.

Euro 2012 było wydarzeniem, którego żaden z polskich kibiców nie może zapomnieć. Wszyscy pamiętamy ekscytację towarzyszącą kibicom przy okazji przyjazdu słynnych reprezentacji na teren naszego kraju, a także nieudane boje Biało-czerwonych w trakcie mistrzostw. Okazuje się, że w trakcie organizacji turnieju doszło do kilku, bardzo ciekawych momentów. Michał Listkiewicz, który w trakcie wyborów gospodarza mistrzostw pełnił funkcję prezesa PZPN, postanowił po latach opowiedzieć o polskiej roli w przyznaniu turnieju finałowego.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niespodziewana sytuacja w słynnej lidze. Klub poprowadzi piękna 21-latka, taką prezes chciałby mieć każdy (FOTO)
  2. Oficjalnie potwierdzili, zamykają plaże. Zaskakująca wiadomości z pewnością zmartwi wielu turystów w Hiszpanii

<

Oficjalnie. Mariusz Wlazły odchodzi ze Skry Bełchatów. Legendarny siatkarz w nowym klubieOficjalnie. Mariusz Wlazły odchodzi ze Skry Bełchatów. Legendarny siatkarz w nowym klubieCzytaj dalej

Euro 2012. Michał Listkiewicz wspomina organizację turnieju

Listkiewicz przyznał, że istotną częścią organizacji turnieju, było przekonanie działaczy europejskiej federacji za pomocą wyjątkowo tanich środków. Sam Listkiewicz przyznał, że on i jego koledzy ze związku postanowili ugościć władze federacji europejskiej tym, co polska kuchnia mogła zaoferować najbardziej.

- Znałem na pamięć wszystkie aplikacje, zdecydowanie najsłabsza była kandydatura włoska, zrobiona niechlujnie na kolanie. Przykładem naszego i ich zaangażowania była ostatnia prezentacja w Budapeszcie. Wszyscy się prężyli, pokazywali swoje walory. Może to brzmi zabawnie, ale my przywieźliśmy dwa tiry polskiej żywności, wódki, bigosu, materiałów reklamowych pokazujących, jak pięknym jesteśmy krajem. Jak przygotowali się Włosi? Ograniczyli się do dwóch hostess, które polewały alkohol - wspomina Listkiewicz.

Polska dostanie organizację piłkarskiej imprezy? Mamy oficjalny komunikat, wystarczy spełnić jeden warunekPolska dostanie organizację piłkarskiej imprezy? Mamy oficjalny komunikat, wystarczy spełnić jeden warunekCzytaj dalej

Alkohol odegrał kluczową rolę w organizacji mistrzostw?

Sam Listkiewicz zaznacza, że ugoszczenie członków europejskiej federacji specjałami kuchnii polskiej odegrało ważną rolę. Były prezes PZPN wspomina, że w pertraktacjach przewodniczył on, ale także Zdzisław Kręcina, którzy musieli nadrabiać abstynencję ukraińskich gospodarzy.

Część wątrobianą musieliśmy wziąć na siebie, ponieważ Surkis jest abstynentem. Jak nie Ukrainiec. Miał w otoczeniu kilku zawodników wagi ciężkiej, sam jednak nie pił, może czasami jedynie lampkę wina. To było więc nasze zadanie: Adama Olkowicza, Zdzisława Kręciny i moje. Choć kwestia organizacji nie rozstrzygała się przy stołach - zakończył Lisktkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo wielu Polaków otrzyma w przyszłym roku prezent od ZUS. Będą mogli trochę odetchnąć
  2. Oficjalna deklaracja: USA pomoże Polsce w rozwoju sieci 5G.
  3. Rywale reprezentacji Polski w głębokim kryzysie. Skoczkowie będą musieli sami płacić za swoje starty?
  4. Trener reprezentacji Polski straci pracę? Nieoczekiwane doniesienia z zagranicznych mediów
  5. Dariusz Szpakowski wskazał faworyta do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Wielka szansa dla polskiej gwiazdy
  6. Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News