Euro 2020
East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 1 Kwietnia 2020

Kto będzie rywalem Polaków na Euro? Ważna decyzja UEFA

Euro 2020 zostało przełożone na kolejny rok. Pełny skład uczestników imprezy wciąż pozostaje jednak nieznany. Nie wiemy m.in. która reprezentacja dołączy do "polskiej" grupy europejskiego czempionatu. UEFA podjęła decyzję ws. baraży, mających wyłonić ostatnich uczestników turnieju.

UEFA poinformowała, że baraże o udział w mistrzostwach Europy odbędą się najwcześniej w dniach 3-8 września. To właśnie one zdecydują, kto poza Hiszpanią i Szwecją zagra z Polakami w grupie E.

Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę KrakówZ ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę KrakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Napad na legendę reprezentacji Anglii. Przestępcy związali i uwięzili piłkarza
  2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców

Euro 2020 przełożone, baraże do imprezy też

W rywalizacji o miejsce w "polskiej" grupie powalczą Irlandia, Irlandia Północna, Słowacja oraz Bośnia i Hercegowina. UEFA przesunęła termin baraży z powodu epidemii koronawirusa już po raz drugi. Pierwotnie miały się one odbyć w dniach 26-31 marca, a w środę zdecydowano, że także termin 4-9 czerwca jest nierealny.

W związku z decyzją europejskiej federacji można przypuszczać, że do skutku nie dojdą także mecze towarzyskie zaplanowane na czerwiec. Polacy mieli się wówczas zmierzyć z Rosją oraz Islandią. Możliwe również, że sparingi reprezentacji nałożyłyby się na zaległe mecze krajowych lig oraz rozgrywek międzynarodowych (Liga Mistrzów, Liga Europy), które krajowe federacje oraz UEFA mają nadzieję rozegrać późną wiosną i latem.

Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeńZnany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeńCzytaj dalej

Terminarz będzie bardzo napięty

Jeśli optymistyczne plany zostaną zrealizowane, za kilka miesięcy piłkarzy czeka prawdziwy maraton. Oprócz rozgrywek ligowych, baraży do ME oraz klubowych rozgrywek międzynarodowych czekająich również spotkania Ligi Narodów UEFA. Takie nagromadzenie meczów może spowodować, że niektórzy piłkarze przez kilka tygodni z rzędu będą grali co trzy dni.

Scenariusz założony przez UEFA nie musi się jednak spełnić. W Europie wciąż przybywa przypadków koronawirusa i obecnie niestety mało kto myśli o grze w piłkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska wzięła potajemnie ślub? Na zdjęciu zauważono jeden szczegół
  2. Odwołane pociągi, opóźnienia i skrócone trasy. Awaria na trasie Warszawa - Otwock
  3. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
  4. Arkadiusz Milik bohaterem okładki słynnej gazety. Przyćmił samego Ibrahimovicia
  5. Młody Polak na celowniku wielkich klubów Europy. Wielkie zainteresowanie Ajaxu, Interu i BVB
  6. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News