Euro 2020
UEFA
Autor Bartosz Goluch - 12 Marca 2020

Euro 2020 zagrożone koronawirusem. UEFA ma pomysł, jak wygrać z epidemią

Euro 2020 stoi pod znakiem zapytania z uwagi na epidemię koronawirusa. Organizatorzy rozważają przełożenie turnieju na kolejny sezon, ale myślą także nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby na przeprowadzenie turnieju w tym roku.

Podstawowym założeniem nowej formuły Euro było rozegranie meczów nie w jednym lub dwóch krajach, tak jak miało to miejsce dotychczas, ale aż w 12 różnych miastach rozsianych po całej Europie. W okresie pandemii koronawirusa taki system sprzyjałby rozwojowi wirusa i kolejnym zakażeniom. UEFA zastanawia się więc nad powrotem do "starego" schematu i przeniesieniu rozgrywek do jednego kraju.

To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodówTo koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodówCzytaj dalej

Euro 2020 "po staremu"? Kto będzie organizatorem?

Do tej pory europejska federacja zapewinała, że turniej odbędzie się bez przeszkód i w nowym formacie. Teraz, w obliczu rozprzestrzeniania się epidemii, zmieniono zdanie. Szef UEFA, Aleksander Ceferin, bierze pod uwagę przeniesienie turnieju do jednego kraju. Wśród państw, które mogłyby samodzielnie zorganizować imprezę najpoważniej brana pod uwagę jest Turcja. "Szef UEFA jest gotowy na ekstremalny ruch: przenieść Euro 2020 z krajów, w których jest obecny koronawirus. Turcja już wysłała swoją kandydaturę" - pisze włoska "La Repubblica".

Turcja ubiegała się o organizację Euro 2024, jednak UEFA przyznała prawa do turnieju Niemcom. Co więcej, Stambuł będzie w tym roku gościł finał Ligi Mistrzów. Mocna pozycja Turcji wynika z faktu, że kraj popiera Ceferia, co może uchylić mu furtkę do uzyskania miana samodzielnego gospodarza Euro 2020.

Piotr Żyła rozbawił kibiców do łez podczas wywiadu. Chwilę wcześniej oddał genialny skokPiotr Żyła rozbawił kibiców do łez podczas wywiadu. Chwilę wcześniej oddał genialny skokCzytaj dalej

"Międzynarodowe" Euro nie wypali?

Przypomnijmy, że tegoroczne mistrzostwa Europy mają odbyć się w dwunastu krajach. Miastami-gospodarzami wybrano Rzym (Włochy), Kopenhaga (Dania), Amsterdam (Holandia), Bukareszt (Rumunia), Dublin (Irlandia), Bilbao (Hiszpania), Budapeszt (Węgry), Glasgow (Szkocja), Monachium (Niemcy), Baku (Azerbejdżan), Londyn (Wielka Brytania) oraz Sankt Petersburg (Rosja).

Według planu turniej ma się rozpocząć 12 czerwca w Rzymie na Stadio Olimpico. UEFA rozważa też opóźnienie rozpoczęcia mistrzostw do momentu, aż epidemia koronawirusa zostanie opanowana. Impreza może zostać przeniesiona o rok, albo nawet dwa lata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News