Euro 2020 nowy termin
FABRICE COFFRINI/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 14 Marca 2020

Nieoficjalnie: jest nowy termin Euro 2020. Media podają pierwsze informacje

Euro 2020 w obecnym terminie wydaje się być mało możliwe do zorganizowania w obliczu wszechobecnej epidemii. Media twierdzą, że ustalono już nowy termin rozegrania turnieju w najbliższym czasie.

Euro 2020 miało odbyć się na terenie kilkunastu krajów, jednak na ten moment nie wiadomo, czy ostatecznie uda się zorganizować wielki turniej, na który czeka kilka milionów kibiców z całego świata. Epidemia koronawirusa sprawiła, że mecze obecnie odbywają się albo przy pustych trybunach, albo nie odbywają się wcale. Wydaje się, że turniej nie rozpocznie się w czerwcu.

Długo debatowano nad tym, kiedy ostatecznie powinno rozpocząć się Euro 2020. Obecnie zamykane są kolejne stadiony i kolejni eksperci opowiadają się przeciwko rozpoczęciu turnieju latem. Teraz media donoszą, że pojawił się kolejny pomysł, który znacząco wpłynie na kształt całego piłkarskiego kalendarza. Musimy przygotować się na ogromne zmiany w świecie futbolu.

Fantastyczna wiadomość od PZPN dla polskich kibiców. Dwa fantastyczne mecze do obejrzenia za darmoFantastyczna wiadomość od PZPN dla polskich kibiców. Dwa fantastyczne mecze do obejrzenia za darmoCzytaj dalej

Euro 2020 zostanie przełożone

Brytyjski "The Telegraph" podaje, że Euro 2020 najprawdopodobniej odbędzie się zimą, podobnie jak mundial w 2022 roku. Ma to być rozwiązanie na problem z rozgrywkami ligowymi, które zostały przerwane praktycznie w całej Europie. Odbywają się jedynie spotkania słabszych lig, jak rozgrywki w Turcji czy Rosji. Reszta spotkań we Włoszech, Niemczech, Francji i Anglii została przełożona, co doprowadza do wyzwania logistycznego.

Niewykluczone, że jeśli Euro 2020 będzie miało rozpocząć się w czerwcu, to w maju trzeba będzie grać co dwa dni, by skończyć ligę o czasie. Trudno wyobrazić sobie wysiłek drużyn walczących o najwyższe cele na finiszu europejskich lig, jednak być może czeka nas taka rzeczywistość.

Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusaZ ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusaCzytaj dalej

Euro 2020 czekają wielkie zmiany

Zdaniem brytyjskich dziennikarzy to właśnie rozwiązanie z meczami Euro 2020 rozgrywanymi zimą ma być odpowiedzią na problemy z terminarzem. Dzięki tej decyzji ligi mogłyby zostać rozegrane nawet w lipcu lub sierpniu, co z pewnością byłoby ukłonem w stronę wielu rozgrywek. Na decyzję przyjdzie nam zaczekać aż do wtorku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskach
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. Trener reprezentacji Polski przeszedł test na koronawirusa. Wiemy, czy jest chory (FOTO)
  4. Kuriozalna decyzja klubu piłkarskiego. Kraj pogrążony jest w epidemii, a oni zapraszają na mecz
  5. PILNE. Koronawirus wykryty w drużynie reprezentanta Polski. Oficjalny komunikat klubu
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News