Euro 2020 Wielka Brytania
AFP/EAST NEWS
Autor Łukasz Kowalski - 14 Listopada 2020

Media ujawniły, gdzie ma się odbyć Euro 2020. Ogromne zaskoczenie, jest tam wielu Polaków

Euro 2020 już w czerwcu przyszłego roku planowo ma się rozpocząć od spotkania Włochy - Turcja w Rzymie. Z powodu panującej pandemii koronawirusa wciąż nie wiadomo czy do spotkania dojdzie. UEFA robi wszystko, by turniej doszedł do skutku. W grę wchodzi nawet zmiana formatu mistrzostw. Media informują, że Euro 2020 może nie rozpocząć się w Rzymie, a cały turniej ma przejąć jedno państwo.

Euro 2020 z powodu pandemii koronawirusa zostało przesunięte na czerwiec i lipiec przyszłego roku. Turniej ma się odbyć w pierwotnie planowanej formule, czyli w 12 miastach z 12 różnych państw.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  2. Wiceminister zdrowia ujawnił, co stanie się 18 listopada. Zostało tylko kilka dni, zdumiewające doniesienia dla mieszkanek Polski
Porażający piątek trzynastego Anny Lewandowskiej. Przeżyła chwile strachu, nie chcieli jej wypuścićPorażający piątek trzynastego Anny Lewandowskiej. Przeżyła chwile strachu, nie chcieli jej wypuścićCzytaj dalej

Euro 2020 przeniesione do jednego kraju?

W 2014 roku UEFA podjęła decyzję, że mistrzostwa Europy zostaną rozegranie w Amsterdamie, Bilbao, Baku, Bukareszcie, Budapeszcie, Dublinie, Glasgow, Kopenhadze, Monachium, Rzymie i Sankt Petersburgu. Półfinały i finał mają się odbyć na londyńskim Wembley.

Od początku decyzja o organizowanie mistrzostw Europy w tak wielu krajach budził wielkie kontrowersje. W dobie pandemii koronawirusa przeciwników tej koncepcji tylko przybywa. UEFA liczy, że do czerwca uda się opanować sytuację z wirusem i turniej dojdzie od skutku w pierwotnie zaplanowanej formule.

Od kilku tygodni w mediach pojawiają się informacje o przygotowywanym przez UEFA planie B rozegrania mistrzostw Europy. Na początku listopada "Le Parisien" informował, że turniej w całości może zostać przeniesiony do Rosji, która po mundialu z 2018 roku ma gotową infrastrukturę do przyjęcia uczestników mistrzostw.

Informacje francuskiego dziennika zostały szybko zdementowane przez oficera prasowego europejskiej centrali piłkarskiej. Władze UEFA wtedy podkreśliły, że turniej ma się odbyć w początkowo zaplanowanej formule.

Właśnie podano druzgocącą informację. Nie żyje zasłużony polski piłkarz, jego mecze śledziło wielu PolakówWłaśnie podano druzgocącą informację. Nie żyje zasłużony polski piłkarz, jego mecze śledziło wielu PolakówCzytaj dalej

Media: UEFA szykuje plan B na przyszłoroczne Euro 2020

Jednak jak informuje "Sportsmail", władze UEFA szykują plan awaryjny na wypadek, jeżeli podróżowanie między krajami Europy byłoby utrudnione lub niemożliwe. Dlatego władze europejskiej piłki mają poważnie rozpatrywać możliwość przeniesienia turnieju do jednego kraju.

Zdaniem "Sportsmail" mistrzostwa Europy miałaby przejąć Wielka Brytania. Portal informuje, że pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły. Prezydent UEFA Aleksander Ceferin nie jest zwolennikiem zmiany formatu turnieju, ale epidemia koronawirusa może wymusić na władzach zmianę decyzji.

Wciąż nie wiadomo czy mistrzostwa Europy odbędą się z udziałem kibiców. Zdaniem angielskiej federacji fani będą mogli pojawić się na stadionach. Na razie sytuacja jest bardzo dokładnie obserwowana. "Sportsmail" informuje, że jedną z opcji jest wpuszczenie na trybuny tylko przetestowanych kibiców.

Nie wiadomo także dokładnie, które miasta w Wielkiej Brytanii miałyby przejąć organizację mistrzostw Europy. W przypadku zmiany organizatora półfinał i finał na pewno w dalszym ciągu ma się odbyć w Londynie.

W czwartek poznano ostatnich czterech uczestników przyszłorocznych mistrzostw. Rywala swojego pierwszego meczu poznali w końcu Polacy. 14 czerwca na stadionie w Dublinie Biało-Czerwoni rozpoczną turniej od spotkania ze Słowacją. W grupie reprezentacja Polski zmierzą się także z Hiszpanią i ze Szwecją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Historyczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misji
  2. Gdy miała 12 lat, w szkole nazywali ją “godzillą”. Po 15 latach jej zdjęcia przyprawiają o zawrót głowy
  3. Gwiazda świata sportu pilnie przetransportowana do szpitala. Fani zamarli, potrzebował natychmiastowej pomocy
  4. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  5. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobie
  6. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo
  7. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News