Euro 2020 UEFA
FRANCK FIFE/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 15 Marca 2020

UEFA się złamała. Pojawiły się dwie opcje na przeniesienie Euro 2020

Euro 2020 z pewnością nie zostanie zorganizowane w obecnym terminie z powodu trudności terminarzowych wywołanych koronawirusem. Na ten moment możemy raczej spodziewać się przeniesienia turnieju. UEFA postanowiła zgodzić się na żądania federacji.

Euro 2020 wciąż stoi pod znakiem zapytania. Nadal nawet federacje krajowe nie mają pojęcia, czy uda się doprowadzić wielki turniej do skutku w obliczu kryzysu, który paraliżuje cały świat. Na ten moment nie wydaje się, by wielka piłkarska impreza została zorganizowana, bowiem koronawirus doprowadził do przerwania sezonu ligowego, przez co problem mają kluby.

Federacje nie mają pojęcia, w jaki sposób powinno się rozstrzygnąć końcową tabelę. Niemal na pewno decyzję w tej sprawie podejmie UEFA, choć teraz ważne jest to, aby każdy z zawodników był bezpieczny. Euro 2020 może zostać ostatecznie zorganizowane, jednak teraz nic nie wskazuje na czerwcowy termin. Dowiadujemy się, że federacja europejska ma inne pomysły.

Anna Lewandowska w końcu pokazała twarz małej Klary. Pierwsze takie zdjęcie (FOTO)Anna Lewandowska w końcu pokazała twarz małej Klary. Pierwsze takie zdjęcie (FOTO)Czytaj dalej

Euro 2020 może zostać zorganizowane w trzech terminach

Pierwszym, ale jednocześnie najmniej prawdopodobnym z trzech terminów jest termin czerwcowy, czyli ten początkowo ustalony przez UEFA. Okazuje się jednak, że zostały podane dwa inne scenariusze. Jednym z nich jest gra w europejskim czempionacie w listopadzie lub grudniu, czyli w podobnym terminie, w jakim dojdzie do mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze.

Inną możliwością jest rozegranie Euro w 2021 roku. Wówczas wszystkie kraje organizujące turniej mogłyby lepiej przygotować się do przyjęcia drużyn, ale przede wszystkim dziesiątek tysięcy kibiców z całej Europy. W tym momencie takie rozwiązanie jest zwyczajnie niemożliwe, dlatego trzeba przyjąć założenie, że turniej zostanie jednak przesunięty na kolejne miesiące.

Grzegorz Krychowiak bohaterem hitu ligi rosyjskiej! Piękny gol, asystował mu RybusGrzegorz Krychowiak bohaterem hitu ligi rosyjskiej! Piękny gol, asystował mu RybusCzytaj dalej

Euro 2020 prawdopodobnie zostanie przesunięte

Obecna sytuacja klubowa niemalże wyklucza organizację Euro 2020 w czerwcu. Już we wtorek ma dojść do wideokonferencji władz europejskich federacji oraz przedstawicieli UEFA i FIFA. Wszyscy mają rozstrzygnąć losy turnieju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News