Euro 2020
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 16 Marca 2020

Nieoficjalnie: zapadła decyzja ws. Euro 2020. Kibice będą musieli uzbroić się w cierpliwość

Z powodu zagrożenia koronawirusem Euro 2020 stanęło pod znakiem zapytania. Media spekulowały na temat formatu rozgrywek oraz terminu turnieju. Wydaje się, że kwestia imprezy została przesądzona.

Euro 2020 miało zostać zorganizowane w czerwcu i lipcu w 12 miastach na terenie całego Starego Kontynentu. Wygląda jednak na to, że turniej zostanie przełożony. Prawdopodobnie zostanie również zmieniona formuła jego rozgrywania.

Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąEpidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąCzytaj dalej

Euro 2020 przełożone o rok?

Najpierw enigmatyczną wiadomość na Twitterze opublikował szef TVP Sport Marek Szkolnikowski. "Euro 2021" - napisał. W kolejnych godzinach coraz więcej zaczęło przemawiać za scenariuszem, według którego mistrzostwa Europy zostaną wymazane z tegorocznego kalendarza piłkarskiego. Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylił były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

- Mam informacje z paru krajów, że będzie Euro przesunięte na przyszły rok. We wtorek odbędzie się telekonferenacja UEFA ze wszystkimi przedstawicielami i wiem od mojego aktualnego pracodawcy, że szykowane jest przełożenie turnieju na 2021 rok. Co prawda Armenii bezpośrednio to nie dotyczy, ale jako członek UEFA też bierze udział w konsultacjach. Musiałby się zdarzyć cud, by mistrzostwa Europy zostały rozegrane w czerwcu i lipcu tego roku - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Michał Listkiewicz, który obecnie pracuje dla ormiańskiej federacji.

Znienawidzony prezes klubu może zostać bohaterem. Jest coraz bliżej ocalenia świata przed epidemiąZnienawidzony prezes klubu może zostać bohaterem. Jest coraz bliżej ocalenia świata przed epidemiąCzytaj dalej

Koronawirus zbiera żniwo w świecie futbolu

W związku z szalejącym koronawirusem zawieszono najważniejsze rozgrywki piłkarskie w Europie. Nie grają m.in. Premier League, LaLiga, Bundesliga, Serie A i Ligue 1. Odwołano także mecze Ekstraklasy. Decyzja dotyczy również rozgrywek międzynarodowych, czyli Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Koronawirus dotknął wielu piłkarzy, m.in. Manolo Gabbiadiniego, Bartosza Bereszyńskiego, Ezequiela Garaya i Eliaquima Mangalę. Z chorobą zmagają się także trenerzy (m.in. Mikela Artetę z Arsenalu) oraz działaczy (m.in. prezesa Olympiakosu Yannisa Moralisa).

W Polsce stwierdzono obecność koronawirusa u 150 pacjentów. Troje pacjentów zmarło. Na świecie odnotowano 151 tys. 363 potwierdzone przypadki COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. 5758 z tych osób zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News