Euro 2020
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 17 Marca 2020

Jest przeciek z UEFA. Nieoficjalnie wiemy, na kiedy przełożone zostanie EURO

Euro 2020 nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Jak podają włoskie media, mistrzostwa Europy zostaną przełożone w związku z szalejącą w Europie epidemią koronawirusa. Podobnego zdania jest prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Klincz ws. Euro 2020 trwa od kilku dni. Pojawiają sie głosy, że turniej odbędzie się w kolejnym sezonie. Na temat przyszłości turnieju debatuje UEFA.

Były bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichByły bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichCzytaj dalej

Euro 2020 przełożone na kolejny rok

Włoski dziennikarz Tancredi Palmeri sugeruje na Twitterze, że UEFA przekłada Euro o rok i że jest to propozycja wysunięta przez samą federację. Dodatkowo dodaje ustalenia "L’Equipe", że UEFA dzisiaj anuluje dokonane przez siebie rezerwacje hotelowe w miastach-gospodarzach turnieju.

Anulowanie Euro 2020 będzie oznaczało ogromne straty finansowe dla UEFA. Europejska federacja szacuje ja na 300 mln euro i zamierza ubiegać się o odszkodowanie ze strony krajowych związków i klubów - podaje "The Athletic". Wszystko wskazuje jednak na to, że ta trudna decyzja zostanie podjęta. Tak twierdzi również Boniek.

Dawid Kubacki odizolowany od świata. Skoczek opowiedział, jak radzi sobie w tej sytuacjiDawid Kubacki odizolowany od świata. Skoczek opowiedział, jak radzi sobie w tej sytuacjiCzytaj dalej

Zbigniew Boniek: będzie Euro 2021

- Decyzja będzie jedna: Euro gramy w 2021 roku – mów Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Oprócz policzenia strat, zastanawiania się na logistyką, będzie również czas na opracowanie różnych wariantów. Jeśli na przykład w jakimś miejscu epidemia by nie wygasała tak szybko jak gdzie indziej, to być może turniej nie odbędzie się w kilkunastu krajach, tylko w jednym? - odnosząc się do zaplanowanej na wtorek telekonferencji władz UEFA.

Zdaniem Bońka sprawa jest przesądzona również ze względu na napięty terminarz europejskich rozgrywek. - UEFA da sobie sporo czasu, bo mistrzostwa Europy to zbyt poważna impreza i przedsięwzięcie, by przekładać je z miesiąca na miesiąc. A trzeba pamiętać, że w przyszłym roku kalendarz będzie jeszcze mocniej przeładowany, bo w czerwcu odbędzie się turniej, a zaraz potem, jesienią, wystartują eliminacje mistrzostw świata - podkreśla.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News