Euro 2020
Wikipedia
Autor Bartosz Goluch - 28 Lutego 2020

UEFA narazi zdrowie kibiców? Nie rezygnują z EURO we Włoszech

- EURO 2020 we Włoszech odbędzie się zgodnie z planem - informuje UEFA. Europejska Federacja Piłki Nożnej nie obawia się zagrożenia, które niesie koronawirus, coraz mocniej dający się we znaki mieszkańcom Półwyspu Apenińskiego.

Część meczów turnieju, który w tym roku będzie rozsiany po 12 krajach Europy, ma zostać rozegrana w Rzymie. Jednocześnie właśnie we Włoszech odnotowano najwięcej zachorowań na koronawirusa. UEFA bagatelizuje ten fakt i zapowiada, że spotkania w stolicy kraju odbędą się planowo.

Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursuWspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursuCzytaj dalej

EURO 2020 obroni się przed koronawirusem?

"UEFA jest w kontakcie z odpowiednimi władzami międzynarodowymi i lokalnymi w sprawie koronawirusa i jego rozwoju. W tej chwili nie ma potrzeby zmiany czegokolwiek w planowanym harmonogramie. Sprawa będzie podlegać ciągłej kontroli" - czytamy w komunikacie europejskiej federacji.

Nowatorski format mistrzostw, który zakłada grę na terenie niemal całego kontynentu, może sprzyjać rozprzestrzenianiu się wirusa. - W takim wypadku kontrola byłaby niemal niemożliwa. Ocena ryzyka, która zostanie przeprowadzona na początku czerwca pokaże, jak szeroko rozprzestrzenił się wirus, ile osób się go zaraziło, ile poważnie zachorowało i ile zaraża się w tłocznych miejscach, takich jak stadiony piłkarskie - tłumaczy w rozmowie z "Guardianem" epidemiolog Christopher Dye z uniwersytetu w Oxfordzie.

Piłkarskie jaja w Lidze Europy. Cały świat zastanawia się, jak on tego nie trafił (WIDEO)Piłkarskie jaja w Lidze Europy. Cały świat zastanawia się, jak on tego nie trafił (WIDEO)Czytaj dalej

Trwa odliczanie do EURO

Christopher Dye zaznacza, że kluczowe dla ostatecznej decyzji ws. organizacji EURO 2020 we Włoszech będą raporty z okresu bezpośrednio poprzedzającego imprezę. - To, co obecnie dzieje się we Włoszech, będzie jednym z czynników, który zostanie wzięty pod uwagę. Ale jeśli chodzi o kwiecień i maj, to wydarzenia z lutego będą stanowiły stosunkowo odległą przeszłość - tłumaczy.

Również we Włoszech pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa u piłkarza. "La Gazzetta dello Sport" informuje, że zachorował jeden z zawodników trzecioligowego Pianese. Treningi drużyny zostały profilaktycznie odwołane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turyści jadący do Zakopanego będą wściekli. Ogromne problemy aż przez 3 lata
  2. Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środka
  3. Koszmar Realu Madryt w meczu z Manchesterem City. Dwa gole w pięć minut, Królewscy mają gigantyczny kłopot
  4. Gigantyczna niespodzianka w Lyonie. Juventus o krok od odpadnięcia z Ligi Mistrzów
  5. PZPN podjął ostateczną decyzję w sprawie kary dla Legii. Pojawił się ważny komunikat
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News