Euro 2020
ANDER GILLENEA/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 16 Października 2020

Euro w 2021 roku poważnie zagrożone. UEFA rozważa trudną decyzję. Ujawniono sekretny raport

Euro 2021, a właściwie Euro 2020 jest poważnie zagrożone, ale tylko w tym formacie, w którym było pierwotnie planowane. Samo rozegranie turnieju nie powinno być problemem, ale UEFA musi podjąć trudną decyzję dotyczącą sposobu organizacji mistrzostw Europy. W związku z panującą pandemią mecze na całym kontynencie nie będą gwarantem odpowiedniego bezpieczeństwa, dlatego możliwe, że impreza obędzie się tylko w jednym kraju. W jakim?

Euro 2020 miało być rozegrane w 12 miastach na terenie całej Europy, czyli w 12 krajach. Wszystko w związku z 60. rocznicą pierwszego turnieju mistrzostw Europy. Ta decyzja została podjęta jeszcze za czasów, kiedy szefem UEFA był Michael Platini. Już od początku powątpiewano w słuszność tego pomysłu, bowiem podróż po tylu krajach dla zawodników może być dużym obciążeniem. Jednak pandemia spowodowała, że europejska federacja piłkarska musi przygotować plan B, który zagwarantuje większe bezpieczeństwo w dobie koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skoku
  2. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
  3. Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie
Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Czytaj dalej

Brytyjscy dziennikarze dotarli do sekretnego raportu

Dziennikarze brytyjskiego „The Sun” dotarli do raportu, który zakłada, że w obliczu pandemii może dojść do zmiany miast-gospodarzy Euro w 2021 roku. Wedle dziennika zagrożone jest rozegranie meczów w Baku (Azerbejdżan) i Sankt Petersburg (Rosja). Prawo do organizacji może również stracić Bilbao (Hiszpania), ponieważ pojawiają się tam trudności ze sprzedażą biletów. Jednak Brytyjczycy dotarli do jeszcze bardziej rygorystycznego wariantu.

Kamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeKamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeCzytaj dalej

Euro w 2021 roku tylko w jednym państwie?

Według informacji „The Sun” istnieje dużo bardziej pesymistyczna wersja scenariusza. Zakłada ona, że Euro w 2021 roku zostanie przeniesione do jednego kraju i zostanie rozegrane na czterech stadionach. Wydaje się zatem, że idealnym miejscem na mistrzostwa Europy byłaby Anglia i jej stolica, czyli Londyn. Tam znajdują się zdecydowanie więcej niż cztery obiekty, które mogłyby gościć zawodników. Wystarczy wymienić Wembley Stadium, Emirates Stadium (Arsenal), Stamford Bridge (Chelsea), Tottenham Hotspur Stadium czy London Stadium (stadion na którym odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku).

UEFA żywi nadzieję, że na turnieju będą mogli pojawić się kibice, których podróże i tak byłby mocno ograniczone. Jednak Euro bez fanów dla federacji oznaczać będzie potężne straty finansowe.

Źródło: The Sun

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Rząd wprowadzi kolejne restrykcje? Dramatyczny apel ekspertów, chodzi o zdalne nauczanie
  3. Wiemy jak będzie wyglądał nowy ranking FIFA. Pewny awans reprezentacji Polski
  4. Pilna wiadomość z kultowego polskiego klubu piłkarskiego. 27 zakażeń w drużynie, podjęto natychmiastową decyzję
  5. Ile zarabia Zbigniew Boniek? Z pewnością nie może narzekać
  6. Z ostatniej chwili: rząd właśnie ogłosił decyzję ws. lockodownu Polski. Nie ma odwrotu

RACUCHY Z JABŁKAMI - BŁYSKAWICZNY PRZEPIS NA NIEBIAŃSKI SMAK DZIECIŃSTWA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News