Legendarny komentator
Autor Piotr Bernaciak - 10 Listopada 2019

Legendarny duet komentatorski przeszedł do historii. Kultowy komentator zmienia stację

Eurosport przed laty zatrudniał najlepszych komentatorów w Polsce. Teraz się to zmienia, a obecnie wiemy, że jedna z legend branży zmienia pracodawcę. Kibice nie mogą uwierzyć w najnowsze doniesienia medialne.

Eurosport powstał w Polsce jeszcze w latach 90. i był jedną z pierwszych stacji dedykowanych sportowi na rodzimym rynku. Sam kanał nie jest oczywiście polski, jednak wielu fanów sportowych emocji od lat darzy go sympatią za transmitowanie dyscyplin, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Możemy wyróżnić tu skoki narciarskie, snookera, a także kolarstwo.

Fani tej ostatniej dyscypliny z pewnością nie będą cieszyć się z wiadomości, która zszokowała dziś tysiące Polaków. Dowiedzieliśmy się, że jeden z legendarnych komentatorów, który od wielu lat nieodłącznie związany był właśnie z Eurosportem, postanowił zmienić miejsce pracy. Oznacza to, że kultowy duet komentatorski został rozbity, co może wpłynąć na popularność tego sportu.

Grzegorz Krychowiak bohaterem Lokomotiwu. Kolejna bramka, jest niemożliwyGrzegorz Krychowiak bohaterem Lokomotiwu. Kolejna bramka, jest niemożliwyCzytaj dalej

Eurosport zatrudnił legendę wiele lat temu

Na początku minionej dekady Eurosport zatrudnił Krzysztofa Wyrzykowskiego, jednego z najbardziej znanych ekspertów od kolarstwa i biathlonu w całym kraju. Komentator wielokrotnie umilał polskim widzom transmisję z zawodów biathlonu oraz kolarskich wyścigów, tworząc duet z inną legendą, Tomaszem Jarońskim. Dowiedzieliśmy się, że jego pełna sukcesów i pozytywnych komentarzy współpraca ze stacją dobiegła końca.

Krzysztof Wyrzykowski potwierdził, że od teraz będzie komentatorem biathlonu w Polsacie. Decyzja o odejściu z Eurosportu podyktowana jest rzekomo tym, że władze stacji planowały zmniejszyć jego obecność przy mikrofonie podczas zawodów, dając mu więcej szans do pokazania się jako ekspert w studiu. Legendarny komentator nie chciał na to przystać.

Eurosport może stracić widzów

Nie da się ukryć, że widzowie darzą Krzysztofa Wyrzykowskiego ogromną sympatią, dlatego można spodziewać się, że stacja straci na tym, że nie chciała kontynuować współpracy z legendą polskiego komentatorstwa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News