Tor F1 Circuit de Catalunya w Barcelonie
pikrepo.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 23 Lipca 2020

Duże problemy w F1. GP Hiszpanii może nie dojść do skutku

Bardzo niepokojące wieści docierają do nas z Hiszpanii. Koronawiurs na Półwyspie Iberyjskim znów jest w natarciu. W ostatnich dniach odnotowano zwiększoną liczbę przypadków zakażeń. Dlatego wielce niepewne jest to, czy do skutku dojdzie GP Hiszpanii w ramach Formuły 1 na torze w Barcelonie.

Jak dotąd przeprowadzono 3 wyścigi Formuły 1 sezonu 2020. Pierwsze dwie rundy mistrzostw odbyły się na torze Red Bull Ring w Austrii. W ostatni weekend najszybszych kierowców świata gościł Hungaroring, ale na Węgrzech nie udało się już uniknąć koronawirusa, bowiem u 2 osób wykryto COVID-19. Teraz Królowa Motosportu ma weekend przerwy, a na początku sierpnia rywalizacja przeniesie się na 2 tygodnie na brytyjski Silverstone. W połowie miesiąca F1 miała zawitać do Barcelony, ale w Hiszpanii pandemia ponownie nabiera na sile. W ostatnim czasie notuje się duże liczby zakażeń. W związku z tym wyścig na torze Circuit de Barcelona-Catalunya stanął pod wielkim znakiem zapytania.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wstawił oburzające zdjęcie z Ustronia Morskiego. Skandal

F1 nie pojedzie w Hiszpanii?

Jak podaje niemiecki Auto Motor und Sport, przez coraz większą liczbę zakażeń koronawiursem w na Półwyspie Iberyjskim, rozegranie GP Hiszpanii może nie być możliwe. W nadchodzących dniach powinniśmy poznać oficjalną decyzję w tej sprawie. Gdyby Hiszpanie faktycznie nie mogli zorganizować wyścigu, istnieje już kilka pomysłów, gdzie można byłoby przeniesieść rywalizację.

Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczkaByła żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczkaCzytaj dalej

Dodatkowy wyścig na Silverstone? Niemcy też oferują pomoc

Niemiecka gazeta informuje, że w przypadku braku możliwości pojechania na torze Circuit de Barcelona-Catalunya, trzecią rundę F1 z rzędu mogą zorganizować Brytyjczycy na swoim torze Silverstone. Ponadto ze źródeł gazety ma wynikać, że zespoły miały wyrazić zgodę na takie rozwiązanie, bowiem pozwoliłoby ono znacznie ograniczyć koszty.

Innym wariantem, na który Niemcy mają być gotowi, byłoby zastąpienie GP Hiszpanii, GP Niemiec na torze Hockenheim. Jednak szefowie obiektu zapowiedzieli, że potrzebują na przygotowanie toru 2 tygodnie, zatem decyzja musi zostać podjęta co najmniej do końca lipca.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister finansów zdecydował się powiedzieć prawdę po wyborach. Wysokość deficytu w budżecie jest druzgocąca
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Wielki dzień Agnieszki Radwańskiej. Ogromna radość w rodzinie polskiej gwiazdy (FOTO)
  4. Barcelona już wie, kto zostanie jej nowym trenerem? Działacze mają faworyta
  5. Cała Polska była wściekła na Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN w końcu uległ presji i zmienił decyzję
  6. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News