Fabio Jakobsen
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Sierpnia 2020

Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasową

Fabio Jakobsen, zawodnik z Holandii do ostatniej chwili walczył o triumf na pierwszym etapie tegorocznego Tour de Pologne. Niestety marzeń o zwycięstwie pozbawił go okrutny faul przeciwnika i makabryczny wypadek, który był jego wynikiem. Lekarze długo walczyli o życie zawodnika, a teraz poznaliśmy kolejne szczegóły, jeśli chodzi o stan zdrowia poszkodowanego. 

Fabio Jakobsen, doznał ciężkich obrażeń podczas wypadku, do jakiego doszło na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne. Holender został zepchnięty przez swojego rywala na barierki okalające trasę wyścigu. Lekarze musieli stoczyć walkę o uratowanie życia kolarza, a teraz podali niepokojące szczegóły na temat stanu jego zdrowia.

Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyGdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Justyna Żyła gra na nerwach Piotrowi Żyle? Została przyłapana z mężczyzną, teraz odpowiedziała na pytanie, czy jest w związku
  2. Potężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragedii


Fabio Jakobsen trafił w ciężkim stanie do szpitala

Makabryczny wypadek, do jakiego doszło na pierwszym etapie Tour de Pologne 2020, przyćmił rywalizację sportową. Dylan Groenewegen walczący na finiszu o zwycięstwo zepchnął swojego rywala Fabio Jakobsena na metalowe barierki ustawione wzdłuż trasy wyścigu. Jakobsen z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Sosnowcu, gdzie lekarze musieli walczyć o uratowanie mu życia. Na szczęście udało im się.

- Do godziny 5:30 Jakobsen przechodził operację twarzoczaszki. Przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jest w stanie stabilnym. Dzisiaj będzie próba wybudzenia go ze śpiączki - powiedział zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr. 5 im. św. Barbary dr. Paweł Gruenpeter. Specjalista podał również szczegóły dotyczące obrażeń, jakich doznał Jakobsen.

W nocy lekarze przekazali wiadomości ws. stanu zdrowia kolarza. Na ich słowa czekały tysiące PolakówW nocy lekarze przekazali wiadomości ws. stanu zdrowia kolarza. Na ich słowa czekały tysiące PolakówCzytaj dalej


Lekarze uratowali życie Fabio Jakobsena

- Ta operacja była bardzo skomplikowana ze względu na uraz twarzoczaszki. Z relacji lekarzy operujących wynika, że operacja przebiegła bez powikłań. W tej chwili przebywa na klinicznym oddziale intensywnej terapii. Jego stan jest stabilny. Ma własne ciśnienie, jest wentylowany z powodu znieczulenia, które przebył na bloku operacyjnym - powiedział i dodał, że lekarze liczą, iż po wybudzeniu ze śpiączki uda się ocenić w pełni stan zdrowia kolarza.

- Wtedy okaże się, jaki jest jego pełen stan zdrowia. Uwzględniając wyniki badań, tomografii, liczymy, że nie będzie uszkodzeń układu nerwowego. Musimy pamiętać, że przebył około godzinną akcję reanimacyjną na miejscu wypadku. Objawy kliniczne mogą jeszcze ulegać zmianie - podsumował dr. Gruenpeter. Lekarz zdradził także, że na szczęście nie doszło do urazu mózgu oraz złamania kręgosłupa, a Fabio Jacobsen będzie musiał przejść operację plastyczną, gdy jego stan zdrowia się poprawi.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz
  2. Nadchodzi deszcz spadających gwiazd. Będą widoczne gołym okiem
  3. Anna Lewandowska zdradziła swój sekret na udane śniadanie. Rewelacyjny, prosty i zdrowy przepis, pokocha go każda Polka
  4. Nie żyje znany sportowiec. Odnosił sukcesy w Pucharze Europy, polscy kibice doskonale go pamiętają
  5. Wisła Kraków potwierdza wielki transfer. Dołączy do nich wielka gwiazda, oficjalny komunikat klubu
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News