Fame MMA
Facebook Fame MMA
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Marca 2020

Fame MMA 6 się odbędzie? Organizatorzy podjęli ostateczną decyzję

Fame MMA ma plan awaryjny na wypadek, gdyby nie udało się zorganizować wydarzenia w tradycyjnym formacie. Wszystko z powodu koronawirusa, którego coraz więcej przypadków pojawia się na terenie kraju. Premier w porozumieniu z ministerstwami zalecił odwołanie organizacji wszelkich imprez masowych.

Fame MMA od niedawna cieszy się wielką popularnością wśród polskich kibiców. Wielu ceni sobie rozrywkę w postaci walczących ze sobą celebrytów i ludzi na co dzień niezwiązanych ze sztukami walki czy sportem w ogóle. Federacja zaplanowała zorganizowanie kolejnej serii walk na 28 marca. Gala ma się odbyć w Częstochowie, ale w obliczu zagrożenia ze strony koronawirusa, jej format może zostać zmieniony.

Fame MMA 6 może się nie odbyć

Dziś polski rząd zorganizował specjalną konferencję prasową, na której Premier poinformował o aktualnych krokach, jakie zostały podjęte w sprawie coraz większej liczby zachorowań na koronawirusa w Polsce.

- Wolimy zapobiegać, niż leczyć. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Organizatorom będziemy przekazywać bardzo dokładne informacje poprzez wojewodów - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Jeśli organizatorzy uznają, że impreza dalej będzie miała sens bez udziału publiczności, to wojewodowie w tym zakresie będą elastyczni - dodał też Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

Oznacza to, że Fame MMA 6 stała się jedną z imprez, których organizacja jest zagrożona. KSW już odwołał zaplanowaną na 21 marca galę w Łodzi. Ekstraklasa natomiast będzie rozgrywać swoje spotkania, ale przy pustych trybunach. Władze Fame MMA mają już plan B na wypadek, gdyby ich wydarzenie również nie mogło się odbyć w tradycyjnej formie.

Federacja jest przygotowana na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa

Decydenci federacji wydali specjalne oświadczenie, w którym odnieśli się do sytuacji i rozporządzenia Prezesa rady Ministrów.

"W związku z dzisiejszym wystąpieniem Premiera Morawieckiego i idącą za tym decyzją wojewody śląskiego będziemy zmuszeni do zmiany formatu gali FAME MMA 6. Prawdopodobnie event odbędzie się, tak jak planowano - 28 marca, jednak bez udziału publiczności. Potrzebujemy kilku dni, by ustalić szczegóły z wojewodą śląskim i przekazać Wam dalsze informacje. Pragniemy poinformować wszystkie osoby, które zakupiły bilety na galę, że Federacja FAME MMA dokona zwrotu pieniędzy. Każdy, kto zakupił bilet, otrzyma oficjalne potwierdzenie na maila, a zwrot środków nastąpi do 14 dni od momentu wysłania potwierdzenia" - możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na facebookowym profilu federacji.

Jak widać kibice, którzy już zakupili bilety na częstochowską galę, mogą spać spokojnie, gdyż pieniądze zostaną im zwrócone. Co do samej gali, możliwe, że zostanie ona zorganizowana bez udziału publiczności w specjalnie wynajętym studiu, do którego wstęp będą mieli jedynie zawodnicy, oraz członkowie ekipy realizującej transmisję telewizyjną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News