Faul Everton Liverpool
screen twitter/BT Sport
Autor Łukasz Kowalski - 17 Października 2020

Skandal w trakcie hitu Premier League. Mocny faul powalił na łopatki gwiazdę, agresor bez konsekwencji (WIDEO)

Faul z pierwszych minut bardzo mocno wpłynął na przebieg derbów Merseyside. Lider Premier League Everton na własnym stadionie podejmował mistrza Anglii Liverpool FC. Od samego początku spotkanie było prowadzone na wysokiej intensywności. Przez brutalne wejście Jordana Pickforda boisko musiał opuścić w pierwszych minutach Virgil van Dijk.

Faul z początku spotkania naznaczył całe spotkanie derbów Merseyside. W sobotę w hitowym starciu Premier League zmierzył się lider angielskiej ligi Everton z mistrzami Anglii Liverpoolem FC. Piłkarze nie zawiedli oczekiwań kibiców i zafundowali swoim fanom niesamowite emocje.

1. Robert Lewandowski został wybrany najlepszym na świecie. Odstawił wielkiego Leo Messiego, pękamy z dumy
  2. Pojawiły się nowe obostrzenia, będą też kolejne pieniądze od rządu. Wiadomo już kiedy
  3. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny
Sensacyjna wiadomość z ostatniej chwili. Kamil Stoch wycofał się z mistrzostw, wszystko przez stan zdrowiaSensacyjna wiadomość z ostatniej chwili. Kamil Stoch wycofał się z mistrzostw, wszystko przez stan zdrowiaCzytaj dalej

Faul bez konsekwencji w derbach Liverpoolu

Już od początku spotkania było widać, że obie drużyny na Goodison Park chcą walczyć o komplet punktów. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli piłkarze mistrzów Anglii, którzy raz za razem zagrażali bramce Jordana Pickforda. Już trzeciej minucie Liverpool FC wyszedł na prowadzenie po strzale Sadio Mane.

Dokładnie 3 minuty później mogło być już 2:0. Świetnie do dośrodkowania ruszył Virgil van Dijk, ale został brutalnie sfaulowany przez spóźnionego bramkarza Evertonu. Początkowo wydawało się, że sędzia podyktuje rzut karny i ukarze Pickforda, ale nic takiego się nie stało. To Everton wznawiał grę od rzutu wolnego.

Po analizie przez system VAR sędzie uznał, że holenderski defensor w momencie dośrodkowania znajdował się na pozycji spalonej. Stoper Liverpoolu zaraz po starciu długo był opatrywany przez fizjoterapeutów. Ostatecznie van Dijk nie był w stanie kontynuować gry i został zmieniony przez Joe Gomeza.

Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatycznyZbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatycznyCzytaj dalej

Wielkie emocje w derbach Merseyside

Derby Liverpoolu przez pełne 90 minut były prowadzone w niesamowitym tempie. Lider Premier League wyrównał stan spotkania już w 19. minucie. Derby Merseyside były naznaczone przez kontuzje. W 31. minucie z powodu urazu musiał zejść Seamus Coleman. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. W ostatnich minutach trafił jeszcze Jordan Henderson, ale po analizie VAR, gol nie został uznany.

Mistrzowie Anglii mają czego żałować. Gdyby udało im się dowieźć zwycięstwo do końca, to awansowaliby na fotel lidera Premier League. Wygranej The Reds pozbawił fenomenalny w tym sezonie Dominic Calvert-Lewin. Anglik ma na koncie w tym sezonie ligi angielskiej już 7 trafień.

6. Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowy