FC Barcelona
Rex Features/East News
Autor Wojciech Olszowy - 4 Stycznia 2021

Piotr Zieliński w FC Barcelonie? Prawda wyszła na jaw, dziennikarz wszystko ujawnił, do transferu zabrakło bardzo niewiele

FC Barcelona jeszcze nigdy nie miała w swoim składzie polskiego piłkarza. To się mogło zmienić, o czym powiedział Łukasz Wiśniowski. Wiśniowski zdradził podczas programu Eleven Gol Live, że w 2019 roku na Camp Nou mógł trafić Piotr Zieliński. - Nie wszyscy chcą w to wierzyć, ale tak rzeczywiście było. - oznajmił Wiśniowski

  • Piotr Zieliński jest uważany za piłkarza o największych umiejętnościach piłkarskich w Polsce
  • Często jednak jest krytykowany przez kibiców
  • Według Łukasza Wiśniowskiego pomocnik był bliski transferu do FC Barcelony

FC Barcelona zawsze słynęła z mocnej obsady środka pola. W jej barwach występował prawdopodobnie najlepszy tercet pomocników w historii futbolu, tworzony przez Xaviego, Andresa Iniestę oraz Sergio Busquetsa. Linia pomocy jest bardzo istotna dla stylu gry Dumy Katalonii. W 2019 roku było bardzo blisko, aby o sile tej formacji stanowił Piotr Zieliński.

FC Barcelona chciała Piotra Zielińskiego

FC Barcelona ma obecnie bardzo silną obsadę w środku pola. Mało brakowało, a o miejsce w wyjściowym składzie walczyłby teraz Piotr Zieliński. Reprezentant Polski był bliski przenosin na Camp Nou w 2019 roku. Taką informację podał w programie Eleven Gol Live Łukasz Wiśniowski.

Dziennikarz Eleven Sports oraz współtwórca kanału Foot Truck wiele lat spędził pracując w Polskim Związku Piłki Nożnej. Tworzył kanał Łączy Nas Piłka i przez długi czas był bardzo blisko reprezentacji Polski, co pozwoliło mu na nawiązanie wiele znajomości wśród piłkarzy. Wykorzystuje to teraz w swojej pracy dziennikarskiej i ujawnił historię niedoszłego transferu Zielińskiego.

- Dzisiaj Piotr Zieliński rozegrał fantastyczny mecz, natomiast był taki moment, gdy wydawało się, że Piotr będzie mógł trafić do Barcelony. Było tego blisko pod koniec 2019 roku. Nie wszyscy chcą w to wierzyć, ale tak rzeczywiście było. To był moment, gdy Zieliński nie miał podpisanego nowego kontraktu z Napoli, a Barcelona szukała rozwiązań. Moim zdaniem taki środek pola Frenkie de Jong - Piotr Zieliński - Pedri sprawiłby, że piłeczka by się cieszyła - oznajmił Wiśniowski.

Adam Małysz zdradził radosną nowinę dotyczącą córki. Mistrz pęka z dumy, gratulujemyAdam Małysz zdradził radosną nowinę dotyczącą córki. Mistrz pęka z dumy, gratulujemyCzytaj dalej

Do transferu jednak nie doszło i niewiele wskazuje na to, żeby ten temat powrócił. Piotr Zieliński związał się z Napoli nową umową. To oznacza, że cena jaką należałoby za niego wyłożyć byłaby ogromna. FC Barcelona obecnie nie ma zbyt dużych środków pieniężnych. Dodatkowo wydaje się, że nie potrzebuje wzmocnień w linii pomocy. Latem przyszedł z Juventusu Miralem Pjanić i rywalizacja w środku pola jest już duża.

FC Barcelona jeszcze nie miała u siebie polskiego piłkarza

Gra w barwach FC Barcelony to marzenie wielu piłkarzy na świecie, także w Polsce. Niestety jeszcze żaden zawodnik z naszego kraju nie dostąpił takiego zaszczytu. Jednak polski sport odcisnął swój ślad w historii klubu, reprezentując inne sekcje sportowe Blaugrany. Pierwszym był Bogdan Wenta, który grał dla drużyny piłki ręcznej. Kilkanaście lat później w jego ślady poszedł Kamil Syprzak. W zespole koszykówki występował natomiast Maciej Lampe.

Polska piłka mogła i może pochwalić się świetnymi zawodnikami, którzy prezentowali najwyższy poziom. Niestety żaden z nich nie zainteresował FC Barcelony. Obecnie można byłoby być pewnym, że w zespole z Katalonii odnalazłby się Robert Lewandowski. Problemów nie miałby także zapewne Wojciech Szczęsny. Jednak najbardziej pasującym do stylu Blaugrany jest właśnie Piotr Zieliński.

Jego osoba polaryzuje całe środowisko piłkarskie w Polsce. Kibice krytykują zawodnika za słabe występy w reprezentacji Polski, czy nawet klubie, twierdząc że nie ma on żadnych liczb i nic nie daje drużynie. Innego zdania są niektórzy eksperci i sami piłkarze. Według nich Zieliński ma ogromny potencjał i talent, a pod względem umiejętności czysto piłkarskich jest uważany za najlepszego polskiego piłkarza.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News