Aleksander Buksa
AGENCJA SE/East News
Autor Piotr Mika - 4 Listopada 2020

Polak zagra w FC Barcelonie? Przejął go agent Roberta Lewandowskiego, o 17-latka pytają potęgi

FC Barcelona mimo niedawnych problemów wciąż pozostaje jednym z największych klubów świata. W notesach jej skautów znajdują się nazwiska wielu utalentowanych piłkarzy. Wiele wskazuje na to, że jednym z nich jest nastolatek z Polski. Czy wielki agent piłkarski, który będzie go teraz reprezentował, doprowadzi do głośnego transferu?

FC Barcelona przechodziła w ostatnim czasie sporą rewolucję kadrową, jednak w nadchodzących okienkach wciąż będzie szukała wzmocnień na kolejne sezony. Niektórzy dziennikarze sugerują, że w polu zainteresowań tego klubu znalazł się 17-letni Polak.

Mowa tu o jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Ekstraklasie, Aleksandrze Buksie. Młodszy brat Adama, grającego obecnie w New England Revolution w MLS, to jedna z perełek akademii Wisły Kraków. Teraz młody Polak ma szansę stać się bohaterem hitowego transferu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  2. Media obiegły niepokojące doniesienia nt. 500 plus. Minister postawił sprawę jasno
  3. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
Justyna Żyła topi się w smutkach. Nie chodzi o Piotra Żyłę, z równowagi wybił ją jeden szczegół (FOTO)Justyna Żyła topi się w smutkach. Nie chodzi o Piotra Żyłę, z równowagi wybił ją jeden szczegół (FOTO)Czytaj dalej

FC Barcelona chce Aleksandra Buksę?

Nie ma wątpliwości, że największe kluby świata mają niezwykle mocno rozbudowane siatki skautingowe. Nie byłoby nic w tym dziwnego, że wśród wielu obserwowanych zawodników znajdują się także talenty z Polski.

Zwłaszcza, jeśli mowa o młody zawodniku Wisły Kraków. Aleksander Buksa zdążył już udowodnić, że jest niezwykle utalentowany, a uwagę przyciągał już dużo wcześniej. W tym roku został nawet wybrany jednym z 60 najbardziej utalentowanych zawodników urodzonych w 2013 roku. Ranking NextGen tworzy angielski dziennik "The Guardian".

Napastnik Białej Gwiazdy przyciągał uwagę już wcześniej, gdy jeszcze jako 16-latek zdobył swoją premierową bramkę w seniorskiej karierze. Wisła Kraków bała się, że może szybko stracić swoją perełkę, jednak niedawno udało się przedłużyć umowę z zawodnikiem do 2023 roku.

Jak możemy dowiedzieć się z informacji podawanych przez portal meczyki.pl, Buksą mają interesować się zespoły, Realu Madryt B, FC Barcelony B, Atletico Madryt czy kluby z Anglii czy Niemiec. Teraz transfer do któregoś z wielkich klubów może stać się realny, ponieważ agentem Buksy ma zostać menedżer Roberta Lewandowskiego.

Justyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk KobietJustyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk KobietCzytaj dalej

Wielka osobowość pokieruje karierą młodego Polaka?

Właśnie okazało się, że w zimowym okienku transferowym interesy 17-letniego Aleksandra Buksy ma reprezentować menedżer Roberta Lewandowskiego, Pini Zahavi. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych agentów w środowisku piłkarskim.

Choć nie stworzył on takich imperiów menedżerskich jak Jorge Mendes czy Mino Raiola, to wystarczy wspomnieć, że dzięki niemu do skutku doszedł największy transfer w historii piłki, czyli przejście Neymara z Barcelony do PSG za 222 mln euro.

Wisła Kraków zdaje sobie sprawę, że długo nie utrzyma u siebie Aleksandra Buksy, dlatego tak ważne było, aby przedłużyć z nim umowę. Dzięki temu udało się wpisać klauzulę odstępnego i nękana problemami Biała Gwiazda jest pewna, że zarobi na Buksie spore pieniądze.

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl kwota odstępnego wpisana w umowę 17-latka oscyluje w granicach 5 mln euro. Choć nie jest to nawet połowa rekordu Ekstraklasy, to wciąż duże pieniądze, które mogą niezwykle przydać się Wiśle Kraków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  2. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  4. Warta Poznań bezlitosna dla Legii Warszawa. Wszystko przez wczorajszy mecz, "umowa została złamana"
  5. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
  6. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News