FC Barcelona
instagram.com/fcbarcelona
Autor Mateusz Wysokiński - 13 Marca 2020

FC Barcelona zawiesza działalność. Pilna informacja w sprawie "Dumy Katalonii"

FC Barcelona przekazała bardzo pilną wiadomość. Drużyna "Dumy Katalonii" zawiesza swoją działalność przez epidemię koronawirusa. Klub poinformował graczy wszystkich sekcji o kwarantannie, a sam wydał komunikat na temat swojej decyzji.

FC Barcelona podjęła ciężką i ważną decyzję. Klub ze stolicy Katalonii ogłosił dzisiaj sportowcom wszystkich swoich sekcji, że zawiesza działalność klubu po raz pierwszy w historii. Wszystko przez wielkie ryzyko zachorowania na Covid-19, który to odciska wielkie piętno w Hiszpanii. Przypomnijmy, że do tej pory 4334 przypadki zachorowań i stwierdzono zgon 124 osób zakażonych koronawirusem.

Piłkarz LaLiga oszalał. Przeniósł się z Hiszpanii do klubu z Wuhan - kolebki epidemiiPiłkarz LaLiga oszalał. Przeniósł się z Hiszpanii do klubu z Wuhan - kolebki epidemiiCzytaj dalej

FC Barcelona zawiesza działalność. Wszystko przez koronawirusa

Prezes katalońskiego klubu - Josep Maria Bartomeu, miał w piątek przekazać informację dla wszystkich zawodników swoich sekcji, by Ci dostosowali się do warunków epidemii i przez okres dwóch tygodni pozostawali w domach. W związku z tym, że żadna sekcja Barcelony, w tym piłkarska nie będzie funkcjonować, klub popadł w stan zawieszenia na czas nieokreślony.

Decyzję piłkarzom przekazał prezes wraz z trenerem drużyny oraz klubowym lekarzem. Wiele wskazuje na to, że problemy w Hiszpanii mogą nabrać niespodziewanie dramatycznego przebiegu, to też już teraz klub chce zabezpieczyć się na najgorsze i wrócić do normalnego funkcjonowania po skończeniu epidemii.

Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszPolscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszCzytaj dalej

FC Barcelona wydała oficjalny komunikat

O decyzji zarządu "Dumy Katalonii" poinformowały media społecznościowe drużyny. Wielu kibiców na całym świecie poważnie się zmartwiło treścią oficjalnego oświadczenia, ale mają nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie i już niebawem Leo Messi i koledzy znów będą czarować na hiszpańskich i europejskich boiskach.

- Biorąc pod uwagę sytuację zdrowotną i zgodnie z zaleceniami szefów medycznych klubu, pierwsza drużyna piłkarska zawiesza całą swoją działalność do odwołania - brzmi treść wpisu na Twitterze klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News