FC Barcelona Rakitić
.
Autor Piotr Bernaciak - 15 Października 2019

Gwiazdor FCB na wylocie. "Jeżeli odejdzie, to skreślam Barcelonę i kibicuję Realowi"

FC Barcelona być może niebawem pozbędzie się swojego gwiazdora. Wiele wskazuje na to, że doświadczony zawodnik opuści klub po latach. Kibice nie są szczęśliwi z tego powodu, bo darzą go ogromnym szacunkiem już od dłuższego czasu.

FC Barcelona musi w najbliższym czasie pozbyć się kilku zawodników, którzy zarabiają najwięcej spośród wszystkich piłkarzy w kadrze. Wszystko przez to, że klub ma problemy finansowe w związku z transferem Antoine'a Griezmanna. By zrównoważyć budżet potrzebna będzie sprzedaż kilku graczy. Kibice głośno spekulują na temat tego, kto mógłby odejść z zespołu.

Mówi się między innymi, że odejść ma piłkarz, który w ostatnich latach miał pewne miejsce w pierwszym składzie i cieszył się ogromnym zaufaniem ze strony trenera. Ernesto Valverde widział w nim zawodnika niezbędnego Barcelonie, ale okazuje się, że już niebawem może się to zmienić. Ivan Rakitić zgodnie z doniesieniami mediów jest już na wylocie z klubu.

Robert Lewandowski z prestiżowym wyróżnieniem. Nasz napastnik znów wśród najlepszych na świecieRobert Lewandowski z prestiżowym wyróżnieniem. Nasz napastnik znów wśród najlepszych na świecieCzytaj dalej

FC Barcelona musi sprzedać kilku zawodników

W ostatnich latach to właśnie Chorwat był ulubieńcem Ernesto Valverde i wraz z Sergio Busquetsem miał pewne miejsce w środku pola Barcelony. Wygląda jednak na to, że dobre chwile dobiegły końca. Do drużyny tego lata dołączył Frenkie De Jong i to właśnie na młodego Holendra stawiać chce trener. W związku z tym wicemistrz świata z poprzedniego mundialu ma spory problem.

Już tego lata mówiło się, że zainteresowane nim były Juventus, Manchester United i Paris Saint-Germain, ale do transferu nie doszło. Co więcej, Chorwata do transferu namawiać miał sam Cristiano Ronaldo, lecz ostatecznie obie strony nie doszły do porozumienia. Kibice Barcelony nie chcą zgodzić się na odejście tak ważnego piłkarza, który w ostatnich latach stanowił trzon zespołu.

FC Barcelona może stracić w oczach kibiców

- Jeśli odejdzie, to skreślam Barcelonę i kibicuję Realowi - pisze w mediach społecznościowych jeden z kibiców Blaugrany, który nie ukrywa, że darzy umiejętności Ivana Rakiticia dużym szacunkiem.

- Źle się dzieje, nie szanują takich zawodników - wtóruje mu drugi sympatyk Dumy Katalonii.

Takich głosów jest znacznie więcej. Wygląda na to, że jeżeli FC Barcelona ostatecznie zdecyduje się na sprzedaż Rakiticia, to kibice z pewnością będą głośno wyrażać swoje niezadowolenie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News