Barcelona - Getafe
AFP/EAST NEWS
Autor Aleksy Kiełbasa - 16 Października 2020

Rewelacja poprzedniego sezonu La Liga zmieni swoją nazwę i to specjalnie na mecz z Barceloną. Nigdy nie zgadniecie na jaką

FC Barcelona zagra w ten weekend ligowy mecz z Fe CF. Zapewne nikt z Was nie pamiętam aby w stawce La Liga był taki zespół, a tym bardziej nie kojarzy tej nazwy. I nic dziwnego, bowiem rewelacja poprzedniego sezonu, czyli Getafe postanowiło zmienić nazwę klubu właśnie na Fe CF podczas spotkania z Blaugraną. Dlaczego?

Getafe było rewelacją poprzedniego sezonu La Liga, w którym zajęło wysokie 8 miejsce, a teraz plasuje się na 7 pozycji. Drużyna z Madrytu podejmie u siebie w ten weekend FC Barcelonę. Do spotkania dojdzie w sobotę o godzinie 21:00. Jednak na wszystkich grafikach nie zobaczycie nazwy klubu Getafe CF, a Fe CF. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Władze madryckiej drużyny postanowiły takim gestem przesłać pozytywny przekaz dla świata, aby wesprzeć innych. Co dokładnie oznacza nowa nazwa stołecznego zespołu ?

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skoku
  2. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
  3. Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie
Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Czytaj dalej

Klub zmienia nazwę na mecz z FC Barceloną

Nazwa Fe CF jest skrótem od Getfe, gdzie pierwszy człon, czyli „Geta” nam odpada. Pozostaje w związku z tym końcówka „Fe”, która nie oznacza w języku hiszpańskim tylko pierwiastka żelaza, ale przede wszystkim oznacza „wiarę”. Celem tej kampanii jest przypomnienie światu, aby "nie tracić wiary" w dobie koronawirusa.

„ Klub zdecydował się wysłać światu pozytywną wiadomość, że jesteśmy w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Dlatego prosimy: Nie traćcie wiary, ponieważ jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy, których nie można sobie wyobrazić” – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Fe CF.

Kamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeKamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeCzytaj dalej

Getafe jest znane ze swoich działań marketingowych

Hiszpański klub swoją akcję opatrzył hasłem "W tym trudnym sezonie, ten kto nie traci WIARY, wygrywa wszystko", a na Twitterze Fe CF można zobaczyć film zapowiadający to zdarzenie.

Getafe już kiedyś zasłynęło nieprzeciętną akcją marketingową. W 2011 roku klub nakręcił film pornograficzny zatytułowany "Zombies Calientes de Getafe", aby zachęcić mężczyzn do oddawania nasienia w celu zwiększenia liczby nowych kibiców klubu.

Źródło: sport.pl, Fe CF/Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Rząd wprowadzi kolejne restrykcje? Dramatyczny apel ekspertów, chodzi o zdalne nauczanie
  3. Wiemy jak będzie wyglądał nowy ranking FIFA. Pewny awans reprezentacji Polski
  4. Pilna wiadomość z kultowego polskiego klubu piłkarskiego. 27 zakażeń w drużynie, podjęto natychmiastową decyzję
  5. Ile zarabia Zbigniew Boniek? Z pewnością nie może narzekać
  6. Z ostatniej chwili: rząd właśnie ogłosił decyzję ws. lockodownu Polski. Nie ma odwrotu

RACUCHY Z JABŁKAMI - BŁYSKAWICZNY PRZEPIS NA NIEBIAŃSKI SMAK DZIECIŃSTWA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News