FC Barcelona
instagram.com/fcbarcelona
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Marca 2020

Władze hiszpańskiej federacji nie chcą przyznać mistrza Barcelonie. "To byłoby ogromną niesprawiedliwością"

FC Barcelona może nie otrzymać tytułu mistrzostwa Hiszpanii. Szefostwo federacji, pytane o to, czy Duma Katalonii powinna otrzymać mistrzostwo ligi, nie chce zbytnio odpowiadać. Szef związku - Luis Rubiales uważa, że liga powinna być dokończona jak najszybciej to możliwe. Mistrzostwo dla Barcelony uważa za wysoce niesprawiedliwe.

FC Barcelona chciałaby już świętować tytuł mistrzów Hiszpanii. Według przepisów federacji hiszpańskiej, nagłe przerwanie rozgrywek i niedokończenie sezonu sprawia, że tabela ligowa zyskuje na znaczeniu. Oznaczałoby to, że Barcelona powinna otrzymać tytuł w momencie, w którym nie udałoby się wznowić gry. Mimo że działacze klubu już zwracali się do federacji o przyznanie tytułu mistrzowskiego, to sprzeciw im wytoczył Luis Rubiales. Szef hiszpańskiej federacji jasno powiedział, że nie chce, aby rozgrywki zostały przerwane.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. MayweatherSmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. MayweatherCzytaj dalej

FC Barcelona nie dostanie tytułu mistrzowskiego. Luis Rubiales chce dokończenia rozgrywek

Mimo że szef federacji piłkarskiej jest pod wielkim naciskiem klubu z Barcelony, to mówi, że będzie się starał o to, aby piłkarze wrócili na boisko. Wszystko dlatego, że kwestia spadków z ligi, awansu do europejskich pucharów i tytułu mistrzowskiego jest bardzo dyskusyjna. Przypomnijmy, że FC Barcelona wyprzeda Real jedynie o dwa punkty, chociaż ostatni mecz drużyn w ramach El Classico był zwycięski dla ekipy z Madrytu.

- Zakończenie rozgrywek przy obecnej tabeli? Uniemożliwimy wtedy walkę zespołom, które są blisko lidera, i które są blisko utrzymania się - podkreśla szef hiszpańskiej federacji.

Nieoficjalnie: Arkadiusz Milik odchodzi z Napoli. Reprezentant Polski ma dośćNieoficjalnie: Arkadiusz Milik odchodzi z Napoli. Reprezentant Polski ma dośćCzytaj dalej

Przyznanie mistrzostwa Barcelonie byłoby niesprawiedliwe

Rubiales zdaje sobie sprawę z przepisów i wie, że jeśli rozgrywek nie da się wznowić, to mistrzem zostanie FC Barcelona. Jednak jak na razie nie ma przesłanek mówiących o tym, że sezonu nie da się dograć, a przyznanie mistrzostwa teraz byłoby nie fair względem innych klubów walczących o mistrzostwo.

- Przyznanie tytułu Barcelonie będzie ogromną niesprawiedliwością. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jak wyglądałaby tabela na koniec sezonu - mówi Rubiales.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
  2. Koronawirus. Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt
  3. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  4. Były najlepszy zawodnik świata usłyszał przerażającą diagnozę. Sytuacja jest bardzo niepokojąca
  5. Właściele Manchesteru City kupują kolejny klub. Na naszych oczach rodzi się kolejna potęga?
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News