FC Barcelona odwołane
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 18 Października 2019

Potwierdzono informacje, które zasmucą kibiców. Wielki mecz został odwołany

FC Barcelona miała w przyszły weekend zmierzyć się z Realem Madryt, a starcie to elektryzuje kibiców z całego świata. Mecz jednak nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Wszystko przez sytuację, która panuje w Hiszpanii.

FC Barcelona chciała udowodnić swoją wyższość nad Realem Madryt już w ten weekend i pokazać kibicom, że ma zamiar wrócić do walki o mistrzostwo Hiszpanii poprzez zwycięstwo nad odwiecznym rywalem. Już teraz wiemy jednak, że rozegranie jednego z najważniejszych meczów w kalendarzu każdego kibica nie będzie takie proste. Spotkanie zostało oficjalnie odwołane.

Wszystko przez to, co dzieje się w tym momencie w Katalonii. Trwają protesty na tle niepodległościowym, a kibice z Katalonii ścierają się z policją. Niebezpieczna sytuacja sprawiła, że władze ligi postanowiły odwołać spotkanie, podejmując kluczową decyzję w tej sprawie już dzisiaj. Teraz władze obu klubów muszą zastanowić się, kiedy najlepiej będzie rozegrać szlagier ligowy.

Zbigniew Boniek pochwalił się swoimi Zbigniew Boniek pochwalił się swoimi "osiągnięciami". Kibice zaczęli wyśmiewać prezesaCzytaj dalej

FC Barcelona ma problem z organizacją meczu

Sytuacja panująca w Barcelonie angażuje niemal wszystkie jednostki policji, co sprawia, że trudno jest zabezpieczyć bezpieczeństwo meczu. Władze obawiają się także manifestów na tle politycznym, ktorych nie chcielibyśmy oglądać na stadionach piłkarskich. W tym momencie prawdopodobnie trudno byłoby uniknąć tego typu sytuacji, dlatego mecz został odwołany.

Problem w tym, że nie wiadomo, kiedy ostatecznie dojdzie do starcia Barcelony z Realem. Wielu kibiców kupiło już bilety na mecz, zarezerwowano tysiące pokojów hotelowych, co sprawia, że sytuacja stała się bardziej niż skomplikowana. FC Barcelona i Real Madryt nadal nie mogą dojść do porozumienia w sprawie daty rozegrania spotkania. Nikomu nie jest na rękę przekładanie meczu.

FC Barcelona musi znaleźć rozwiązanie

Póki co nie ustalono jeszcze daty, a władze ligi dały obu klubom ultimatum w tej sprawie. Jeżeli włodarze nie dojdą do porozumienia w tej sprawie, to właśnie władze ligi wyznaczą termin spotkania. Na ten moment wiele wskazuje na to, że właśnie taki scenariusz stanie się faktem.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News