FC Barcelona kłopoty finansowe
Instagram - FC Barcelona
Autor Piotr Bernaciak - 20 Marca 2020

Ogromne kłopoty Barcelony! Piłkarze stracą fortunę, fatalne wiadomości

FC Barcelona musi mierzyć się z gigantycznymi problemami w związku z epidemią koronawirusa. Opowiadał o tym między innymi prezes klubu, wspominając o koszmarnych stratach, jakie poniesie klub jako spółka.

FC Barcelona niewątpliwie może czerpać ogromne korzyści z każdego dnia meczowego, w którym na stadionie pojawiają się dziesiątki tysięcy fanów. Problemem byłą jednak ostatnio frekwencja, bo choć na Camp Nou regularnie pojawia się kilkadziesiąt tysięcy kibiców, to coraz rzadziej na obiekcie melduje się komplet kibiców. Ten trend może niepokoić włodarzy.

Spodziewany deficyt finansowy może doprowadzić do ogromnych problemów nie tylko dla klubu, ale również dla piłkarzy. Już teraz szacuje się, że wiele planowanych projektów prawdopodobnie nie doczeka się realizacji, a sami zawodnicy muszą przygotować się na stratę w wysokości wielu tysięcy euro.

Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strataNie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strataCzytaj dalej

FC Barcelona musi przygotować się na kryzys

Już dziś ma się odbyć specjalna wideokonferencja, w trakcie której najważniejsi włodarze Barcelony będą dyskutować na temat utrzymania budżetu. Już teraz wiadomo, że trzeba będzie porzucić plany modernizacji Camp Nou, do której miało dojść w tym roku. Remontu miały doczekać się także obiekty młodzieżowych drużyn, jednak i na to prawdopodobnie nie starczy środków.

Hiszpańskie media przekonują, że może również dojść do obniżenia pensji niektórych piłkarzy. Obcięcie zarobków najlepiej zarabiających zawodników z pewnością byłoby sporą pomocą dla budżetu klubu, który w najbliższych tygodniach musi przygotować się na ogromne straty.

FC Barcelona podjęła decyzję w sprawie trenera na kolejny sezon. Kontrowersyjna decyzja klubuFC Barcelona podjęła decyzję w sprawie trenera na kolejny sezon. Kontrowersyjna decyzja klubuCzytaj dalej

FC Barcelona ma niemały problem

Dziennikarze z Półwyspu Iberyjskiego dodają, że bardzo możliwe są straty na poziomie aż 100 milionów euro. Jest to niebagatelna kwota, za którą można sprowadzić gwiazdę światowego futbolu. FC Barcelona musi przygotować się na zmianę klubowej strategii w związku z nadchodzącym kryzysem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny bilans we Włoszech. Wielu nie myślało, że jest aż tak źle, a zapowiadają prawdziwy szczyt
  2. Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-letnia kobieta. To już szósta ofiara
  3. PZPN zamierza pomóc polskim klubom. Zbigniew Boniek ujawnia szczegóły planu
  4. Kamil Stoch zakończy karierę? Eksperci nie mają wątpliwości, wyjście jest jedno
  5. Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News