FC Barcelona żegna gwiazdy
YouTube - FC Barcelona
Autor Piotr Bernaciak - 20 Września 2019

Barcelonę przerosły koszta. Znamy nazwiska trzech gwiazd, które odejdą już w styczniu

FC Barcelona ma spore problemy finansowe po kilku odważnych transferach. Do klubu trafili między innymi Philippe Coutinho i Antoine Griezmann, generując wielkie koszty. Teraz włodarze klubu muszą pozbyć się kilku znanych zawodników.

FC Barcelona w najbliższej przyszłości będzie musiała dokonać bardzo ważnych zmian kadrowych. Na ten moment drużyna wygląda na bardzo silną pod względem szerokiego składu, jednak niestety każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiąże się to również z ogromnymi wydatkami. Przekonane są o tym między innymi władze klubu. Szefostwo musi dbać o to, by budżet był zbilansowany i by nie trzeba było ratować się niepotrzebnymi ruchami, które nie będą podobać się kibicom.

Z tego powodu podjęto decyzję, która jest kluczowa dla losów drużyny w kolejnych latach. Zadecydowano, że już niedługo z FC Barceloną pożegnają się trzy gwiazdy, które w ostatnich latach zapisały się w historii klubu paroma ważnymi występami. Z jednej strony nie jest to dobra wiadomość dla kibiców, bo zespół straci kilku wartościowych członków, a z drugiej strony trzeba przyznać, że jest to ruch konieczny, by utrzymać zbilansowany budżet na kolejne kilka lat. Poznaliśmy nazwiska trzech zawodników, którzy opuszczą klub.

Reprezentant Polski właśnie został wyrzucony z klubu na bruk. Jest alkoholikiemReprezentant Polski właśnie został wyrzucony z klubu na bruk. Jest alkoholikiemCzytaj dalej

FC Barcelona pożegna trzy gwiazdy

Philippe Coutinho i Antoine Griezmann zarabiają ogromne pieniądze, a na ich sprowadzenie również trzeba było przeznaczyć niemałe kwoty. Władze zdają sobie sprawę, że w związku z tak drogimi transferami trzeba będzie również pożegnać kilku piłkarzy, by nie narażać klubu na problemy finansowe. Właśnie z tego powodu niebawem z drużyną pożegnają się trzej piłkarze. Wiele wskazuje na to, że stanie się to już w styczniu, przy okazji najbliższego okna transferowego, które pozwoli im odejść.

Wspomnianymi zawodnikami mają być Ivan Rakitić, Arturo Vidal i Samuel Umtiti. Każdy z nich zapisał się w historii klubu w ostatnich latach. Część z nich spotykała się ostatnio ze sporą krytyką, jak choćby Rakitić i Umtiti i być może to właśnie dlatego władze Barcelony uznały, że to właśnie ci zasłużeni dla klubu piłkarze opuszczą go przy najbliższej okazji. Z pewnością uda się na nich zarobić przynajmniej 100 milionów euro, co powinno zostać przeznaczone na pensję dla dwóch gwiazdorów.

Nie oznacza to oczywiście, że nie doczekamy się odejść innych piłkarzy. Jak wskazują media, na wylocie z FC Barcelony są również Carles Alena i Moussa Wague. Ci piłkarze nie wykorzystali swojej szansy od trenera i nie pokazali się na tyle dobrze w pierwszej drużynie, by zasłużyć na pozostanie w jednym z najlepszych klubów świata na kolejne mecze. Mimo wszystko nie można uznać ich za słabych, bo z pewnością znajdzie się na nich chętny, czy to w Hiszpanii, czy poza nią.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News