FC Barcelona
LLUIS GENE/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 31 Października 2020

Pilne doniesienia w sprawie FC Barcelony. Hiszpańskie media: już w styczniu będzie bankrutem

FC Barcelona może upaść na naszych oczach. Po tym, jak do dymisji podał się prezes Josep Maria Bartomeu, na jaw wychodzą kolejne fakty o fatalnej kondycji finansowej klubu. “Barca” ma gigantyczne długi, a dodatkowo dał jej się we znaki kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Wedle informacji dziennikarzy jednemu z najpopularniejszych klubów na świecie może grozić upadek już w styczniu.

FC Barcelona znajduje się na skraju bankructwa. Hiszpańskie media alarmują, że sytuacja klubu jest opłakana. Już w styczniu zespół z Katalonii może zupełnie zbankrutować.

Tragiczna wiadomość obiegła świat. Nie żyje legenda Manchesteru United i mistrz świata, fani w żałobieTragiczna wiadomość obiegła świat. Nie żyje legenda Manchesteru United i mistrz świata, fani w żałobieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele lat
  2. Wiadomość z ostatniej chwili. 4 osoby zginęły na miejscu, 2 kolejne walczą o zdrowie i życie
  3. Właśnie ogłoszono pilną informację. Mecz reprezentacji Polski z Holandią odwołany, podano ważną wiadomość


FC Barcelona może zbankrutować już w styczniu

Kolejne niepokojące wiadomości dla kibiców FC Barcelony. Po tym, jak ze stanowiska prezesa zrezygnował Josep Maria Bartomeu, dowiadujemy się kolejnych kłopotach zasłużonego klubu, które najwyraźniej działacz skrzętnie tuszował. Hiszpańskie media donoszą o fatalnej sytuacji “Barcy”.

Fatalne działania Bartomeu i jego współpracowników, a także kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa przyczyniły się do fatalnej sytuacji finansowej FC Barcelony. Klub po raz kolejny zmuszony jest zredukować wynagrodzenia swoich pracowników i piłkarzy, by jakoś przetrwać.

Katalońskie radio RAC1 donosi, że klub musi zredukować wynagrodzenia łącznie aż o 190 milionów euro. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia z piłkarzami i pracownikami, “Barca” już w styczniu może zostać bankrutem. Nie będzie jej grozić likwidacja, ale konieczność sądowego porozumienia się z wierzycielami i spłaty długów.

Właśnie w styczniu klub powinien wypłacić zawodnikom pensje, jednak jeśli piłkarze nie zgodzą się na obniżkę wynagrodzeń, klub rozpocznie postępowanie upadłościowe. Barcelona zwyczajnie nie będzie miała z czego zapłacić swoim pracownikom. Już dwa tygodnie temu władze “Barcy” zapowiedziały, że konieczna jest redukcja wynagrodzeń o 30 procent.

Rozmowy w sprawie wspomnianych obniżek miały się odbyć już kilka dni temu, jednak ostatecznie to się nie udało. Nowy termin negocjacji z pracownikami wyznaczono na 5 listopada. Spotkanie będzie kluczowe dla dalszej przyszłości klubu.

Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzjiRobert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzjiCzytaj dalej


Wielkie kłopoty Barcelony po kadencji Bartomeu

Jeśli FC Barcelonie i jej pracownikom nie uda się osiągnąć porozumienia, sprawa zakończy się w sądzie. Pracownicy klubu, którzy na co dzień zajmują się szeregiem innych rzeczy niezwiązanych ze sportem, uważają, że kolejna obniżka pensji jest bezprawna. Wskazali oni, że ich wynagrodzenia stanowią znikomy procent budżetu klubu w porównaniu z wynagrodzeniami piłkarzy.

Wynajęli oni już nawet prawnika, który ma im pomóc w ewentualnej sądowej batalii. Faktycznie, to właśnie wynagrodzenia zawodników “Barcy” stanowią największe obciążenie dla budżetu. Radio RAC1 podaje, że rozmowy będą w dużej mierze dotyczyć m.in. kontraktu Lionela Messiego, który zarabia zdecydowanie najwięcej.

Dziennikarze uważają, że rozmowy z największą gwiazdą drużyny mogą zakończyć się sukcesem, zwłaszcza, że w klubie nie ma już Josepa Marii Bartomeu, który był skłócony z Argentyńczykiem. Pozostaje czekać na spotkanie zaplanowane na 5 listopada i kluczowe decyzje. W tej chwili sytuacja Barcelony wygląda fatalnie.

Źródło: RAC1, Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Karetka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeni
  2. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele lat
  4. Polskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące Polaków
  5. Właśnie ogłoszono pilną informację. Mecz reprezentacji Polski z Holandią odwołany, podano ważną wiadomość
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. Zaskakująca reakcja IKEA na strajk kobiet. Klienci są oburzeni

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News