FC Barcelona - Real Madryt
LLUIS GENE/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 24 Października 2020

FC Barcelona - Real Madryt. El Clasico pełne emocji, o wszystkim zadecydowała końcówka i rzut karny, niespodziewany wygrany

FC Barcelona - Real Madryt było ozdobą sobotniej kolejki ligowej nie tylko w Hiszpanii, ale i na całym świecie. El Clasico nie zawiodło kibiców i przyniosło wielkie emocje. Po niesamowitym widowisku cieszyć się mogli kibice Królewskich. Podopieczni Zidane'a pewnie wygrali 3:1.

FC Barcelona - Real Madryt było najważniejszym wydarzeniem sportowym weekendu. Obie drużyny przystąpiły do spotkania po porażkach ligowych w ubiegły weekend. W zdecydowanie gorszych nastrojach do meczu podchodzili piłkarze Realu Madryt, który w środę dodatkowo przegrał 2:3 w Lidze Mistrzów z Szachtarem Donieck.

1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki PolakaGenialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki PolakaCzytaj dalej

FC Barcelona - Real Madryt ozdobą weekendu

FC Barcelona - Real Madryt. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wydawało się, że Real Madryt nie będzie miał problemów w tym sezonie ze zdobyciem kolejnego mistrzostwa Hiszpanii. Wszystko przez zamieszanie w zespole FC Barcelony.

Pod koniec sierpnia wydawało się, że Barcelonę opuści Leo Messi. Argentyńczyk chciał opuścić drużynę Dumy Katalonii po kolejnej klęsce w Lidze Mistrzów. Do tego doszły dalej bardzo poważne problemy wewnątrz klubu, w którym coraz słabszą ma pozycję prezydent Josep Maria Bartomeu. Do odejścia Argentyńczyka nie doszło, a drużyna prezentowała się bardziej niż przyzwoicie.

Już od początku mecz był bardzo otwarty. Kibice mogli obserwować spotkanie akcja za akcję. W 5 minucie spotkania bardzo szybką akcję przeprowadzili gracze Realu Madryt. Po przytomnym zagraniu Karima Benzemy w pole karne wbiegł Federico Valverde i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Królewscy nie cieszyli się z prowadzenia długo. Już cztery minuty później Leo Messi dograł do wychodzącego na czyste pole Jordiego Alby. Hiszpański obrońca zagrał do Ansu Fatiego, który tylko musiał dostawić nogę.

W pierwszej połowie nieznacznie przeważali podopieczni Zinedine'a Zidane'a jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Mogli zostać także ukarani przez piłkarzy Barcelony. Bardzo dobrej okazji do strzelenia gola nie wykorzystał Leo Messi i na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 1:1.

Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąJustyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąCzytaj dalej

Królewscy górą w El Clasico. FC Barcelona - Real Madryt, ten mecz dostarczył emocji

Początek drugiej połowy należał do Dumy Katalonii. Zaraz po wznowieniu gola mógł strzelić Phelippe Coutinho, ale piłka po jego strzale głową minimalnie minęła bramkę. Królewscy po 10 minutach drugiej połowy przejęli kontrolę nad spotkaniem.

W 60 minucie spotkania błąd w obronie popełnił Clement Langlet, który w polu karnym pociągnął za koszulkę Sergio Ramosa. Sędzia po konsultacji z systemem VAR podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na gola pewny strzałem zamienił sam poszkodowany.

W ostatnich minutach piłkarze FC Barcelony mocniej ruszyli po wyrównującą bramkę. Obrońcy Realu mieli bardzo dużo pracy. Stali bardzo głęboko ustawieni i czekali na kontrataki. Zawodnicy Zidane'a jeszcze w doliczonym czasie gry podwyższyli wynik spotkania na 3:1 po golu Luki Modricia. 3 punkty z Camp Nou wywieźli piłkarze Królewskich.

Real Madryt nie przegrał trzecie kolejnego starcia z FC Barceloną. Królewscy dzięki zwycięstwu nad Dumą Katalonii umocnili się na fotelu lidera. Blaugrana z dorobkiem zaledwie 7 punktów na koncie zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli La Liga.

2. Kuriozalna sytuacja, niezwykle drogie etui do iPhone'a jest wadliwe. Apple: "I dobrze"
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski