FC Kopenhaga - Piast Gliwice.
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Września 2020

Piast Gliwice odpada z Ligi Europy. Porażka po wspaniałej walce

FC Kopenhaga - Piast Gliwice. Trzecia drużyna ostatniego sezonu Ekstraklasy udała się do Danii, by zmierzyć się ze słynną Kopenhagą w walce do ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli zdecydowanie najtrudniejszego rywala spośród polskich zespołów wciąż walczących o awans do fazy grupowej LE. Mimo to Gliwiczanie nie przestraszyli się rywali. Niestety ostatecznie górą okazali się Duńczycy.

FC Kopenhaga - Piast Gliwice. Drużyna ze Śląska stanęła przed bardzo trudnym zadaniem w meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. Zdecydowanym faworytem starcia byli Duńczycy. Niestety zgodnie zprzewidywaniami to Kopenhaga wyszła zwycięsko z tego starcia i zagra w ostatnij fazie eliminacji LE.

Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportemKiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportemCzytaj dalej

1. Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportem
  2. Przeliczenie emerytury korzystne nie tylko dla seniorów. Państwo odetnie sobie od każdego 2,3 tys. zł
  3. Sernik od Justyny Żyły. Pyszne ciasto w unikatowym wykonaniu

FC Kopenhaga - Piast Gliwice. Trudna przeprawa Gliwiczan

W czwartek o godzinie 20:00 Piast Gliwice przystąpił do walki o awans do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika udali się do Danii, by zmierzyć się z FC Kopenhagą, w której barwach występuje Kamil Wilczek. Zdecydowanym faworytem starcia była słynna ekipa z Kopenhagi, jednak Gliwiczanie nie zamierzali tanio sprzedać skóry.

Szybko okazało się, że Piast Gliwice będzie musiał radzić sobie z naporem gospodarzy. Już jedna z pierwszych akcji Kopenhagi przyniosła im prowadzenie. W 14. minucie do bramki trafił… Kamil Wilczek. Były napastnik Piasta wykończył akcję Pepa Biela i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

W 24. minucie Piast Gliwice mógł wyrównać za sprawą kuriozalnej pomyłki bramkarza rywali Karl-Johan Johansson. Golkiper tak fatalnie próbował wprowadzić piłkę do gry, że trafił nią Piotra Parzyszka. Piłka odbiła się od napastnika z Polski i trafiła w słupek bramki Kopenhagi. Zabrakło odrobinę szczęścia, a mielibyśmy remis. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:0.

Warszawski klub potwierdził dramatyczną wiadomość. Nie żyje młody piłkarz, zmarł nagleWarszawski klub potwierdził dramatyczną wiadomość. Nie żyje młody piłkarz, zmarł nagleCzytaj dalej

Piast nie dał rady. Koniec przygody walecznych pilkarzy Waldemara Fornalika

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia FC Kopenhagi. Już po czterech minutach do bramki Piasta trafił ponownie Kamil Wilczek, ale sędzia dopatrzył się przewinienia chwile wcześniej i w efekcie nie uznał bramki. Duńczycy próbowali jednak dalej i po chwili stworzyli kolejną groźną okazję pod bramką polskiej drużyny. Jonas Older Wind trafił w poprzeczkę.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 58. minucie Kamil Wilczek pomknął lewą stroną boiska, zdołał ograć pilnującego go Jakuba Czerwińskiego i wpadł w pole karne Piasta, po czym wyłożył idealnie piłkę Jonasowi Olderowi Windowi, który uderzył w kierunku bramki. Futbolówka po rykoszecie wylądowała w siatce. 2:0. Piłkarze Piasta protestowali, gdyż wydawało się, że Kamil Wilczek wcześniej zagrywał piłkę ręką.

W 68. minucie dwa razy w odstępie zaledwie kilkunastu sekund bramce Kopenhagi zagroził Michał Żyro. Wprowadzony na boisko chwilę wcześniej zawodnik najpierw uderzeniem głową zmusił do wysiłku bramkarza rywali, a po chwili ponownie skierował piłkę w stronę bramki strzałem głową, ale tym razem futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

W 83. minucie w sporym zamieszaniu w polu karnym Kopenhagi zawodnikom Piasta udało się oddać strzał. Piłka odbiła się od blokującego uderzenie obrońcy i ostatecznie trafiła w słupek. W doliczonym czasie gry pilkarze Kopenhagi dobili zmęczonych i zrezygnowanych zawodników z Polski. Wynik na 3:0 ustalił Pep Biel. Niestety przygoda Piasta Gliwice z europejskimi pucharami dobiegła w tym roku końca. Gliwiczanie zdecydowanie jednak nie przynieśli wstydu polskiej piłce.

4. Marta Linkiewicz zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków w sieci. Wszystko na widoku (FOTO)
  5. Anna Lewandowska prosi wszystkich Polaków o pilną pomoc. Czasu jest coraz mniej, potrzebne są pieniądze