FIFA prezydent
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 8 Stycznia 2021

Pilne. Były prezydent FIFA trafił do szpitala. Stan kontrowersyjnego działacza jest bardzo poważny

FIFA usłyszała tragiczne wiadomości. Media informują, że w ciężkim stanie do szpitala trafił były prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Sepp Blatter. Informacje potwierdziła rodzina byłego działacza. 85-letni Szwajcar w przeszłości leczył się m.in. na nowotwór. Niedawno przeszedł operację kolana.

  • FIFA otrzymała bardzo smutne informacje na temat zdrowia swojego byłego szefa Seppa Blattera
  • Szwajcar w ciężkim stanie trafił do szpitala
  • Informację o stanie zdrowia byłego działacza potwierdziła rodzina

FIFA usłyszała smutne informacje na temat stanu zdrowia swojego byłego prezydenta Seppa Blattera. Media informują, że 85-letni Szwajcar w poważnym stanie trafił w czwartek do szpitala.

O całej sprawie poinformowała gazeta "Blick". Dziennikarze informują, że życiu byłego prezydenta FIFA nie zagraża niebezpieczeństwo, ale lekarze określają jego stan jako poważny.

FIFA usłyszała smutne wiadomości na temat zdrowia swojego byłego prezydenta

Informacje na temat stanu zdrowia potwierdziła córka Blattera. - Tak, to prawda. Mój tata jest w szpitalu, ale każdego dnia jego stan się poprawia. Teraz potrzebuje czasu i spokoju - zdradziła córka działacza Corinne cytowana przez gazetę.

To kolejne problemy ze zdrowiem Szwajcara w ostatnich latach. Jedną ciężką walkę o powrót do zdrowia już wygrał. W 2015 roku trafił na oddział intensywnej terapii po tym, jak cierpiał na zaburzenia układu immunologicznego.

Andrzej Stękała bohaterem polskich skoczków. W Titisee-Neustadt zaskoczył wszystkich, kibicom opadły szczękiAndrzej Stękała bohaterem polskich skoczków. W Titisee-Neustadt zaskoczył wszystkich, kibicom opadły szczękiCzytaj dalej

85-letni przeszedł także bardzo długą rehabilitację po wykryciu u niego nowotworu skóry. Do tego ma problemy z poruszaniem się po operacji kolana, jaką przeszedł w ubiegłym roku.

Nie wiadomo dlaczego Blatter tym razem trafił do szpitala. - W imieniu mojej rodziny bardzo proszę o uszanowanie naszej prywatności - powiedziała dziennikarzom "Blicka" córka byłego prezydenta FIFA.

Sepp Blatter kolejny raz trafił do szpitala

Blatter działał w FIFA przez niemal 40 lat. W latach 80. był jednym z najbardziej zaufanych ludzi ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej João Havelange’a. W latach 1981 - 1998 był sekretarzem generalnym FIFA.

Później nieprzerwanie przez 17 lat był prezydentem światowej centrali piłki nożnej. Wygrywał wybory na ten urząd aż cztery razy, ostatni raz w 2015 roku. Zrezygnował krótko po tym, jak ujawniono wielką aferę korupcyjną z jego udziałem.

Blatter miał wręczyć 1,5 miliona euro byłemu już prezydentowi UEFA Michelowi Platiniemu za doradztwo, którego nigdy nie udokumentowano. Pod koniec 2015 roku Komisja Etyki FIFA zawiesiła go na osiem lat z wszelkiej działalności w świecie piłki.

Głośno o Szwajcarze zrobiło się w ubiegłym roku po tym, jak prokuratura zaczęła badać sprawę muzeum FIFA w Zurychu, które powstało z inicjatywy Blattera. Przy jego budowie miało dojść do "przestępczej niegospodarności".

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News