FIFA gala
screen - youtube.com
Autor Łukasz Kowalski - 13 Maja 2020

Kto zostanie najlepszym graczem tego sezonu? FIFA już podjęła decyzję

FIFA zdecydowała, że w tym roku nie odbędzie się gala "The Best". Jak informują hiszpańskie media światowa federacja piłkarska w tym roku nikomu nie wręczy statuetki dla najlepszego piłkarza świata. To już kolejne wydarzenie ze świata sportu, które padło ofiarą koronawirusa. Teraz wszyscy z nadzieją spoglądają na Niemcy, które w weekend wznowią rozgrywki.

FIFA przez koronawirusa nie może zorganizować wszystkich wydarzeń. Już zdecydowano m.in.: o odwołaniu zaplanowanego na przyszły rok nowego formatu Klubowych Mistrzostw Świata. Teraz hiszpańskie media informują, że w tym roku FIFA postanowiła, że nie odbędzie się gala "The Best", na której przyznawana jest statuetka dla najlepszego piłkarza świata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Znany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieZnany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieCzytaj dalej

FIFA nie wybierze w tym roku najlepszego piłkarza

Coroczna gala miał się odbyć w tym roku w Mediolanie. Jednak ze względu na panującą pandemię koronawirusa FIFA zdecydowała o odwołaniu Imprezy. Jak zapowiedział szef światowej federacji Gianni Infantino, wszystkie podejmowane przez organizację decyzje będą "zdroworozsądkowe". To podejście znalazło zastosowanie również w tym przypadku. Jedyną imprezą FIFA, która nie została jeszcze odwołana lub przeniesiona to Klubowe Mistrzostwa Świata, które mają się odbyć w grudniu tego roku w Abu Zabi.

Gala "The Best" FIFA jest organizowana od 2016 roku. Sama nagroda przyznawana jest od roku 1991. Pierwszym jej laureatem był Niemiec Lothar Matthäus. W latach 2010 - 2015 była przyznawana wraz ze Złotą Piłką France Football. Najlepszego piłkarza FIFA wybiera się w głosowaniu. Głos oddają kapitanowie oraz selekcjonerzy reprezentacji narodowych, a także przedstawiciel mediów z krajów zrzeszonych w FIFA, a także kibice.

Był przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówBył przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówCzytaj dalej

Kibice czekają na powrót piłkarzy na boiska

To już kolejne sportowe wydarzenie, które zostało odwołane przez pandemię koronawirusa. Wcześniej już przełożono EURO 2020 na przyszły rok, podobnie jak i Igrzyska Olimpijskie, które miały się odbyć w Tokio. Zawieszono także ligi piłkarskie. Jednak już w najbliższy weekend wznowić rozgrywki ma niemiecka Bundesliga.

Po przyjęciu protokołów bezpieczeństwa to właśnie Niemcy jako jedne z pierwszych państwa w Europie wznowi rozgrywki, które zostały zawieszone przez pandemię koronawirusa. Pod koniec maja ma ruszyć polska PKO Ekstraklasa, w Hiszpanii i Anglii rozgrywki mają ruszyć w połowie czerwca, natomiast nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja z Włochami. Kluby Serie A chcą wznowić rozgrywki, jednak nie są zgodne co reguł, które będą musiały zostać zastosowane przy powrocie na boisko, a także dużo zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Liga Mistrzów i Liga Europy mają wrócić w sierpniu, a nowy sezon w europejskich pucharach ma się rozpocząć w październiku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News