FIFA
Flickr
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Czerwca 2020

Były prezydent FIFA bohaterem głośnego skandalu. Może nawet trafić do więzienia

FIFA stoi przed obliczem ogromnego skandalu z udziałem swojego byłego prezydenta. Joseph Blatter, który dowodził międzynarodową organizacją przez siedemnaście lat, oskarżany jest o defraudacje. Szwajcar ma mieć na koncie dużą liczbę podejrzanych transakcji finansowych. 

FIFA znalazła się na czołówkach światowych serwisów informacyjnych za sprawą oskarżeń, jakie pojawiły się ponownie pod adresem Josepha Blattera, prezydenta federacji w latach 1998-2015. Szwajcarowi zarzuca się korupcję i liczne defraudacje.

Kiedy wyszło na jaw z kim jest spokrewniona Anna Lewandowska, aż trudno było nam uwierzyć. Straszne i wzruszające zarazemKiedy wyszło na jaw z kim jest spokrewniona Anna Lewandowska, aż trudno było nam uwierzyć. Straszne i wzruszające zarazemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ile zarabia Adam Małysz? Powalająca kwota
  2. Naukowiec podał date, kiedy wróci normalne życie. Przyjdzie nam jeszcze długo poczekać


FIFA mierzy się z wielkim skandalem

Szwajcarska prokuratura ponownie zajęła się sprawą Josepha Blattera, byłego prezydenta FIFA. Tym razem śledztwo prowadzone jest w sprawie pożyczki w wysokości miliona dolarów, której prowadzona przez Szwajcara FIFA udzieliła w 2010 roku związkowi piłkarskiemu Trynidadu i Tobago. Pożyczka ta nie była ubezpieczona ani oprocentowana. Później uznano ją za prezent i umorzono.

Podobno jest to tylko jedna z wielu podejrzanych transakcji pomiędzy Josephem Blatterem a ówczesnym prezesem związku trynidadu i Tobago Jacka Wernera. Werner pełnił również funkcję wiceprezydenta FIFA. Na warnera nałożono kilka lat temu dożywotni zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji w piłce nożnej. Blatter otrzymał w 2015 roku od Komisji Etyki FIFA zakaz na osiem lat, który później skrócono do sześciu.

Robert Lewandowski musi ponieść konsekwencje swoich czynów. Dziś nie zagra, wiemy dlaczegoRobert Lewandowski musi ponieść konsekwencje swoich czynów. Dziś nie zagra, wiemy dlaczegoCzytaj dalej


Były szef FIFA Joseph Blatter dopuścił się defraudacji

Joseph Blatter dowodził FIFA przez siedemnaście lat, od 1998 do 2015 roku. Odszedł w atmosferze skandalu, gdy na jaw wyszła afera korupcyjna w strukturach tej organizacji. W sprawie Szwajcara toczy się szereg postępowań, między innymi w sprawie, w której oskarżony jest także były szef UEFA Michel Platini. W 2011 roku FIFA miała wypłacić Platiniemu bezpodstawnie dwa miliony franków szwajcarskich. Zarówno Blatter, jak i Platini utrzymują, że było to wynagrodzenia za pracę, a umowa między nimi była ustna. Jeśli zarzuty wobec 84-letniego obecnie Blattera się potwierdzą, grozi mu kara pozbawienia wolności.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
  2. Jasnowidz Jackowski wypowiedział się o przyszłości Warszawy. To mogą być złe informacje
  3. Poznaliśmy nowego prezesa PZPN? Zadziwiające doniesienia, kibice są oburzeni
  4. Piłkarze znanego klubu zatrzymani przez policję. Funkcjonariusze musieli interweniować
  5. Sportowiec stoczył walkę na śmierć i życie z przestępcą. "Myślałem, że mnie zabije"
  6. Maseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News