FIFA
East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Września 2020

FIFA opublikowała najnowszy ranking reprezentacji. Znamy pozycję Polaków po meczach Ligi Narodów

FIFA zaprezentowała zaktualizowany po meczach Ligi Narodów ranking reprezentacji krajowych. Dowiedzieliśmy się, jakie miejsce przypadło drużynie prowadzonej przez Jerzego Brzęczka po porażce 0:1 z Holandią oraz zwycięstwie nad Bośnią i Hercegowiną 2:1. Wiemy też, na jakich lokatach zostali sklasyfikowani najbliżsi rywale “Biało-Czerwonych”, z którymi nasi zawodnicy zmierzą się już w październiku. 

FIFA właśnie zaktualizowała swój ranking po uwzględnieniu wyników osiągniętych przez drużyny w Lidze Narodów. Wiemy, na której pozycji tym razem uplasowała się reprezentacja Polski, a także jej najbliżsi rywale.

Patogwiazda FAME MMA okrutnie zwyzywała byłą dziewczynę. Wszystko na oczach tysięcy widzówPatogwiazda FAME MMA okrutnie zwyzywała byłą dziewczynę. Wszystko na oczach tysięcy widzówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje legendarny polski olimpijczyk. Był autorem spektakularnego rekordu
  2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
  3. Patogwiazda FAME MMA okrutnie zwyzywała byłą dziewczynę. Wszystko na oczach tysięcy widzów


FIFA przedstawiła najnowszy ranking po Lidze Narodów

Na początku września odbyły się pierwsze od wielu miesięcy mecze reprezentacji narodowych, w tym także Polski. Rozegrano dwie kolejki grupowe Ligi Narodów, w których “Biało-Czerwoni” zmierzyli się z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. Pierwsze spotkanie niestety przegraliśmy 0:1, jednak w meczu z drużyną z Bałkanów, udało nam się odnieść cenne zwycięstwo.

Po rozegraniu wszystkich spotkań zaplanowanych na wrzesień przyszedł czas na aktualizację rankingu FIFA. Już jakiś czas temu pojawiły się przecieki, jak tym razem będzie wyglądało zestawienie przygotowane przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej. Dowiedzieliśmy się z nich, że Polska zajmie 19. miejsce. W czwartek otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Policzek dla Roberta Lewandowskiego. Eksperci nie docenili jego klasyPoliczek dla Roberta Lewandowskiego. Eksperci nie docenili jego klasyCzytaj dalej


Reprezentacja Polski zachowała dotychczasową pozycję

Zgodnie z tym, co prognozowano, reprezentacja Polski uplasowała się w najnowszym rankingu FIFA właśnie na 19. miejscu. Bezpośrednio przed nami znalazła się Szwecja, a tuż za naszymi plecami wylądowali Senegalczycy. Nasi najbliżsi rywale w kolejnym meczu Ligi Narodów, czyli Włosi zajęli 12. miejsce, a Bośnia i Hercegowina, z którą również ponownie zmierzymy się już w październiku, spadła na 50. pozycję. Holendrzy są natomiast na miejscu 13.

W czołówce rankingu FIFA nie doszło do zmian. Na pierwszy miejscu nadal jest Belgia, która wyprzedza mistrzów świata z 2018 roku Francuzów oraz Brazylię. Pierwszą piątkę zestawienia uzupełniają jeszcze Anglia i Portugalia. Na ostatnim miejscu w rankingu liczącym 210. pozycji znalazło się San Marino.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl przygotował ogromną wyprzedaż, aż 300 produktów za bezcen. Rabaty nawet do 80 proc.
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Piłkarz Legii spowodował wypadek samochodowy. Najgorsze nastąpiło dopiero po kolizji
  4. Oficjalnie: reprezentant Polski zmienił klub. Zagra w Anglii u boku prawdziwej legendy
  5. Robert Lewandowski zabrał głos ws. Złotej Piłki. Mówi o końcu kariery
  6. ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News