FIFA
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 18 Marca 2020

FIFA podjęła decyzję ws. wielkiego turnieju. Kolejne smutne doniesienia

FIFA postanowiła przesunąć kolejny wielki turniej z powodu koronawirusa. Wcześniej UEFA zdecydowała o zawieszeniu meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Euro 2020.

FIFA potwierdziła przełożenie odnowionych klubowych mistrzostw świata, aby zrobić miejsce na przeniesione na czerwiec i lipiec 2021 roku z powodu koronawirusa Euro i turniej Copa America. Termin turnieju wciąż pozostaje nieznany.

Ciężarna partnerka piłkarza zarażona wirusem. Rozpaczliwe wyznanie kobietyCiężarna partnerka piłkarza zarażona wirusem. Rozpaczliwe wyznanie kobietyCzytaj dalej

FIFA przesuwa turniej, terminarz sparaliżowany

KMŚ miały po raz pierwszy odbyć się w nowej formule. Do tej pory w turnieju grało siedem drużyn, natomiast według nowych regulacji w imprezie wystąpią 24 drużyny. Mistrzostwa miały rozpocząć się 17 czerwca 2021 roku w Chinach i trwać do początku lipca. Np. z Europy miało wystąpić osiem drużyn, a z Ameryki Południowej - sześć.

We wtorek podjęto jednak podjęto jednak decyzję o przełożeniu na czerwiec i lipiec przyszłego roku mistrzostwa Europy i Copa America. Obie kontynentalne imprezy były pierwotnie planowane na połowę tego roku. Ta decyzja wymogła również przeniesienie Klubowych Mistrzostw Świata. Nadal nie wiadomo, kiedy ostatecznie odbędzie się turniej.

Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPNJerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPNCzytaj dalej

Koronawirus wykreślił futbol z kalendarza

Światowa federacja piłkarska powołała również grupę roboczą, która rozważy ewentualne zmiany w przepisach dotyczących transferów w obawie, że zawodnicy, których umowy wygasną podczas okresu wstrzymania rozrywek, mogą stracić pracę.

- FIFA utrzyma bliski kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby ocenić i podjąć niezbędne kroki w celu rozwiązania różnorodnych problemów, przed którymi stoimy. Liczę na wsparcie całej społeczności futbolowej idącej naprzód - zadeklarował prezydent FIFA Gianni Infantino.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  2. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  3. Gorzkie słowa Simona Ammanna. Myśli o skończeniu kariery. "To wszystko było jak uderzenie w twarz"
  4. Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobie
  5. Reprezentant Polski oskarżany o prowadzenie plantacji marihuany odpiera zarzuty. "To kłamstwa"
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News