FIFA
instagram.com/gianniinfantino
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Marca 2020

Wielkie zmiany w piłce nożnej? Szef FIFA nie ma wątpliwości, nadchodzi rewolucja

FIFA może zmienić oblicze piłki nożnej. Z racji tego, że rozgrywki ligowe na świecie zostały zawieszone, wszystkie kluby i federacje piłkarskie zastanawiają się, jak będzie wyglądać piłka nożna w świecie po epidemii. Gianni Infantino, który szefuje organizacji, powiedział, że trzeba przemyśleć prawdziwą rewolucję w świecie światowego footballu.

FIFA może wymusić zmiany na światowej piłce nożnej. Organizacja, która dyktuje prawo w świecie footballu przez bardzo długi czas była postrzegana za konserwatywną, a ostatnio organizowała bardzo dużo turniejów, co wzbudzało protesty kibiców. Szef światowej federacji zajmującej się dyscypliną - Gianni Infantino przewiduje wielką rewolucję tuż po skończeniu epidemii koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediówCristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediówCzytaj dalej

FIFA planuje wielką rewolucję? Gianni Infantino zabrał głos w sprawie zmian

Z racji tego, że światowa piłka nożna przeżywa wielki kryzys związany z koronawirusem, Gianni Infantino widzi, że football potrzebuje zmian. Pierwsze czym chce zająć się szef organizacji to zmniejszenie liczby turniejów i uatrakcyjnienie ich tak, aby przyciągały uwagę kibiców. Innym pomysłem jest mniejsza ilość rozgrywanych meczy tak, aby chronić zdrowie piłkarzy.

- Być może będziemy musieli zreformować futbol. Zrobić krok do tyłu, by organizować mniej turniejów, za to bardziej interesujących. Musimy pomyśleć nad rozgrywkami z mniejszą liczbą zespołów, ale o bardziej wyrównanym poziomie. Może powinniśmy też rozgrywać mniej meczów, żeby chronić zdrowie piłkarzy. - mówi Włoch.

Konkurs skoków w Wiśle nie odbędzie się? Fatalne wiadomości dla skoczkówKonkurs skoków w Wiśle nie odbędzie się? Fatalne wiadomości dla skoczkówCzytaj dalej

Infantino czeka na koniec epidemii

Szef FIFA przyznał, że czeka na koniec epidemii koronawirusa i to, jak on się będzie rozwijał będzie miało kluczowe znaczenie dla potencjalnych reform w piłce nożnej. Wszyscy w organizacji muszą ocenić, jak wielkie piętno odcisnęła choroba na dyscpylinie.

- Obecna sytuacja wymaga zdecydowanych działań. Nie mamy wyboru, więc będziemy musimy coś poświęcić. Trzeba ocenić, jakie będą skutki koronawirusa i co można zrobić, by wyprowadzić futbol z kryzysu, bo istnieje ryzyko, że konsekwencje pandemii będą nieodwracalne - mówi Gianni Infantino cytowany przez "La Gazzetta dello Sport".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News