FIFA
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Marca 2020

FIFA podjęła decyzję ws. kontraktów piłkarzy. Nie wszyscy będą zadowoleni

FIFA ma już pomysł na rozwiązanie ewentualnego chaosu, jaki w szeregach klubów w razie przedłużenia sezonu mogą wprowadzić wygasające wraz z 30 czerwca kontrakty zawodników. Zdaniem mediów władze międzynarodowej federacji podjęły już decyzję, która z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu.

FIFA 18 marca powołała specjalną grupę, która pracuje nad przygotowaniem rozwiązań i ewentualnych komplikacji organizacyjnych wynikających z konieczności przedłużenia sezonu 2019/2020 na kolejne miesiące. Analitycy zastanawiają się między innymi nad kwestią okna letniego okna transferowego i terminów ważności kontraktów piłkarzy, które zwykle wygasają z 30 czerwca. Agencja Reuters twierdzi, że zna już decyzje międzynarodowej federacji. Może ona wywołać sporo kontrowersji.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni

Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowiPolka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowiCzytaj dalej


FIFA ma pomysł na rozwiązanie kwestii wygasających w trakcie przedłużonych rozgrywek kontraktów

Źródłem informacji dziennikarzy Reutera jest dokument FIFA, do którego udało im się dotrzeć. Wedle zapisu kontrakty zawodników z aktualnymi klubami mają obowiązywać do końca sezonu nawet w przypadku przedłużenia go z uwagi na pandemię koronawirusa. Zespół powołany przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej dyskutuje nad możliwością uchylenia przepisów w bezprecedensowej sytuacji, w jakiej znalazł się światowy futbol.

“Te prace już się rozpoczęły i będą przeprowadzane w porozumieniu ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym konfederacjami, federacjami członkowskimi, klubami, ligami i piłkarzami" - możemy przeczytać w komunikacie FIFA.

Robert Lewandowski gra w piłkę z córką. Klara odziedziczyła talent po tacie (WIDEO)Robert Lewandowski gra w piłkę z córką. Klara odziedziczyła talent po tacie (WIDEO)Czytaj dalej

Zawodnicy będą zmuszeni do przedłużenia współpracy z dotychczasowym klubem

Wszelkie rozgrywki mają zostać wznowione, gdy tylko zagrożenie epidemiczne przeminie. Na razie jednak liczba zachorowań wciąż rośnie, a specjaliści przewidują, że szczyt pandemii dopiero nadchodzi. Nie ma zatem żadnej konkretnej daty, kiedy piłkarze mogliby wrócić do gry. Sezon zostanie więc najprawdopodobniej przedłużony. To rodzi problem z kontraktami zawodników, które zwykle podpisywane są do 30 czerwca.

"Jeśli ważność umowy upływa w pierwotnym terminie zakończenia sezonu, wówczas taka umowa powinna być przedłużona do nowego terminu zakończenia sezonu" - podobno zapisano w dokumencie opracowanym przez FIFA.

Dokument zakłada również ewentualne przełożenie letniego okna transferowego na inny termin. Pomysł FIFA może się okazać strzałem w dziesiątkę, ale również niewypałem. Znajdzie się bowiem zapewne duże grono zawodników, którzy nie zechcą przedłużać współpracy z dotychczasowym pracodawcą o kolejne tygodnie czy miesiące. Wszystko oczywiście nadal zależy od rozwoju pandemii koronawirusa i tempa walki z nią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  2. Awantury, interwencje policji, opóźnienia. Kierowcy i motorniczowie wypraszali pasażerów z pojazdów
  3. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
  4. Justyna Kowalczyk została upokorzona przez polski związek. Sportsmenka nie kryje rozgoryczenia
  5. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca "TOP Chefa", był zakażony

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News