FIFA
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 29 Kwietnia 2020

Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie

FIFA skłania się ku zakończeniu obecnego sezonu. Takie rozwiązanie przyjęto już w Holandii i we Francji. Szef komisji medycznej światowej federacji twierdzi, że w obecnych warunkach dogranie lig, nawet przy pustych trybunach, jest bardzo niebezpieczne.

Szef komisji medycznej FIFA Michel D'Hooghe w rozmowie z "The Daily Telegraph" przekonuje, że dogranie sezonu jest absolutnie niemożliwe. - Świat nie jest gotowy na powrót zawodowej piłki nożnej. Mam nadzieję, że to się szybko zmieni, ale dziś potrzeba nam więcej cierpliwości. To najbardziej dramatyczna sytuacja, w jakiej żyliśmy od czasu drugiej wojny światowej. Nie powinniśmy jej lekceważyć, musimy być realistami - oświadczył.

Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Potwierdziły się najgorsze informacje. Legenda piłki nożnej przegrała z nowotworem, przerażające wieści
  2. Kolejne odkrycia w sprawie pandemii. To schorzenie sprawia, że chorobę przechodzi się ciężej

FIFA optuje za zakończenie sezonu

D'Hooghe podkreśla, że lepiej zająć się przygotowaniami do kolejnych rozgrywek, niż dogrywać sezon 2019/20. Przyznaje również, że epidemia koronawirusa zmieniła priorytety ludzi sportu. - Wszyscy podlegamy decyzjom władz publicznych na szczeblu krajowym. Piłka nożna nagle przestała być najważniejszą rzeczą w życiu. Będę bardzo szczęśliwy, jeśli będziemy mogli spokojnie rozpocząć kolejne sezony i nie mieć takich problemów przed startem następnych rozgrywek - tłumaczy.

Szef komisji medycznej FIFA zwraca uwagę, że charakterystyka piłki nożnej uniemożliwia bezpieczną grę w kontekście epidemii koronawirusa i ewentualnych zarażeń wśród zawodników. - Piłka nożna może powrócić tylko wtedy, gdy kontakt znów będzie możliwy. Futbol jest i będzie sportem kontaktowym, a unikanie kontaktu jest jedną z pierwszych rzeczy, którą zalecają się, aby unikać zakażeń. To nie jest kwestia pieniędzy, to kwestia życia i śmierci. Nie wiemy, kiedy pandemia osiągnie swój szczyt w konkretnym kraju, bo w każdym z nich to wygląda inaczej. Rozwiązanie będzie dostępne dopiero wtedy, kiedy pojawi się odpowiedni program szczepień - wyjaśnia.

Andrzej Gołota żyje jak król. Jego dom i kolekcja samochodów robią wrażenie (FOTO)Andrzej Gołota żyje jak król. Jego dom i kolekcja samochodów robią wrażenie (FOTO)Czytaj dalej

Najpierw Holandia, później Francja, a teraz cały świat?

Do tej pory przedwcześnie krajowe ligi zakończyły Holandia i Francja. Obie decyzje były niespodziewane i raczej mało wskazywało na taki scenariusz. Wydaje się więc, że podobne decyzje mogą podjąć kolejne krajowe federacje. W wielu ligach (m.in. Bundeslidze czy polskiej Ekstraklasie) powstały już zaawansowane plany powrotu rozgrywek. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może się zmienić w każdej chwili.

Należy przypomnieć, że UEFA optuje za dograniem rozgrywek krajowych i kontynentalnych w Europie. Zdaniem federacji, to jedyny sposób by uchronić przed zapaścią futbol na Starym Kontynencie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd o II etapie znoszenia obostrzeń i otwieraniu hoteli. Wiadomo kiedy premier poda datę
  2. Pękła rura, ludzie aż odskoczyli. Woda wytrysnęła kilka metrów w górę
  3. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobą
  4. Legia Warszawa jeszcze nigdy nie miała aż takich kłopotów. "Nie jesteśmy w stanie funkcjonować"
  5. Michał Pazdan nie chce wracać do Ekstraklasy. Mocne słowa reprezentanta Polski
  6. Pracujesz z domu? Oferują ci dodatek pieniężny, wystarczy spełniać jeden warunek i złożyć wniosek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News