FIFA
YouTube FIFATV
Autor Piotr Mika - 30 Lipca 2020

Kolejny skandal w FIFA. Wszczęto postępowanie przeciwko prezydentowi Gianniemu Infantino, poważne zarzuty

FIFA na przestrzeni ostatnich lat musiała zmagać się z aferą korupcyjną. Wydawało się, że kolejne postępowania i rozprawy sądowe oczyściły środowisko międzynarodowej federacji piłkarskiej. Teraz jednak okazuje się, że Gianni Infantino, szef FIFA, może również być zamieszany w kryminalny proceder. Właśnie zostało wszczęte postępowanie w jego sprawie.

FIFA będzie musiała się zmierzyć z kolejną aferą kryminalną. Światowa federacja zatrzęsła się w posadach kilka lat temu, gdy szwajcarska prokuratura przeprowadziła śledztwo w sprawie korupcji wśród działaczy FIFA. Gdy wydawało się, że sytuacja się uspokoiła, pojawiły się niejasności w działaniach szefa organizacji, Gianno Infantino.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza
Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzyWidzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzyCzytaj dalej

FIFA znów mierzy się z wymiarem sprawiedliwości

Tym razem śledztwo zostało wszczęte na wniosek specjalnego urzędnika wymiaru sprawiedliwości. Ma ono dotyczyć powiązać Infantino z... szwajcarskim prokuratorem generalnym, Michaelem Lauberem. W zeszłym tygodniu Lauber zrezygnował z pełnionej funkcji, gdy wyszło na jaw, że ukrywał on fakt spotykania się z Infantino. Składał on również fałszywe wyjaśnienia przełożonym, gdy jego biuro prowadziło sprawę korupcji w FIFA.

Teraz prokurator specjalny Stefan Keller ogłosił, że znalazł dowody na kryminalny charakter działań Laubera i Infantino. Postanowił on rozpocząć postępowanie przeciwko szefowi FIFA, zarzucając mu nadużywanie swojego stanowiska, złamania tajemnicy służbowej, pomoc przestępcom oraz namawianie do popełnienia przestępstwa. To jednak dopiero wstęp, a lista może się jeszcze wydlużyć.

Niespodziewane informacje. Polski piłkarz oficjalnie podpisał umowę z wielkim LiverpoolemNiespodziewane informacje. Polski piłkarz oficjalnie podpisał umowę z wielkim LiverpoolemCzytaj dalej

FIFA milczy na temat doniesień szwajcarskiej prokuratury

Jak do tej pory światowa federacja nie skomentowała działań Stefana Kellera. Sam Infantino korzysta natomiast z domniemania niewinności. Szwajcarski wymiar sprawiedliwości wykazał, że Lauber kilkukrotnie spotykał się z Infantino, jednak nie robił z tych spotkań żadnych notatek. Zapytani o to co było przedmiotem rozmów, obaj zgodnie twierdzą, że nie pamiętają ich przebiegu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  3. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News