Fiorentina przedłuży kontrakt z Drągowskim
Instagram - Bartłomiej Drągowski
Autor Piotr Bernaciak - 1 Sierpnia 2019

Fiorentina chce przedłużyć kontrakt z Bartłomiejem Drągowskim

Fiorentina najprawdopodobniej zamierza udowodnić Bartłomiejowi Drągowskiemu, że zamierza na niego stawiać. Polak ma podpisać nowy kontrakt z klubem z Florencji. Wygląda na to, że nasz reprezentant może cieszyć się zaufaniem władz swojego klubu.

Fiorentina nie może zaliczyć poprzedniego sezonu w Serie A do udanych. Stało się tak między innymi dlatego, że kilka błędów popełnił Alban Lafont, młody bramkarz z Francji, który miał być wielkim talentem i bramkarzem na lata. Pierwszy sezon we Florencji zweryfikował te plany. Na ten moment wiele wskazuje na to, że na kolejną szansę we Włoszech 19-latek będzie musiał poczekać trochę dłużej.

Lafont został wypożyczony do francuskiego Nantes, a do Florencji wrócił Bartłomiej Drągowski. Polak zaliczył bardzo udane pół roku na wypożyczeniu w Empoli i choć jego drużyna ostatecznie spadła z ligi, to on spisywał się naprawdę dobrze. Wiele wskazuje na to, że teraz dostanie szansę występów w roli pierwszego bramkarza drużyny. Już niebawem możemy doczekać się potwierdzenia tych informacji.

Afera wokół Garetha Bale'a. Waljczyk zostanie ukarany za swoje zachowanie?Afera wokół Garetha Bale'a. Waljczyk zostanie ukarany za swoje zachowanie?Czytaj dalej

Polski bramkarz zaliczył fantastyczne sześć miesięcy w Empoli, któremu samodzielnie wybronił kilka bardzo trudnych spotkań. Wielokrotnie był wybierany najlepszym piłkarzem spotkania, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę władz Fiorentiny. Wygląda na to, że nasz golkiper wykorzysta gorszy okres swojego dawnego rywala do gry w pierwszym składzie. Po raz kolejny potwierdziło się, że pech jednej osoby może być szczęściem drugiej.

W związku z tą wiadomością Fiorentina zamierza nagrodzić swojego zawodnika za udany sezon i cierpliwość, oferując mu przedłużenie kontraktu o cztery lata. Dzięki nowej umowy Bartłomiej Drągowski byłby związany z włoskim klubem do zakończenia sezonu 2024/2025. O nowym kontrakcie mówiło się już od dłuższego czasu, a teraz wszystko wskazuje na to, że rozmowy są na finiszu.

Bartłomiej Drągowski długo czekał na prawdziwą szansę. Jego niecierpliwość wzrosła do tego stopnia, że nie chciał dłużej siedzieć na ławce i zmienił klub na taki, w którym mógł się wykazać, nie stronił jednocześnie od publicznego krytykowania Fiorentiny. Władze klubu najwyraźniej przejęły się słowami golkipera, a o ich wiarygodności świadczyła doskonała forma bramkarza w Empoli.

O przedłużeniu kontraktu mamy się dowiedzieć w ciągu najbliższych dni. Jeśli nowa umowa zostanie potwierdzona, będzie to oczywisty i bardzo czytelny sygnał, że to właśnie Bartłomiej Drągowski będzie pierwszym bramkarzem Violi w nadchodzącym sezonie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News